Kentini keşfetmek isteyenler için turlar başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2015 yılından bu yana sürdürdüğü İzmir kent turları başlıyor. 31 Mart 2017 tarihinde başlayacak turların “Bahar Etabı”, 10 Haziran 2017 tarihine kadar sürecek. Cuma ve cumartesi günleri ücretsiz olarak düzenlenecek turlara katılım için internetten ya da telefonla rezervasyon yapılabiliyor. İnternetten kayıt yaptırmak isteyenler http://www.izmir.bel.tr/TurOtobusuKayit/891/tr adresinden kayıt yaptırabiliyor. Telefonla kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlar ise 293 14 84 numaralı telefonlara başvurabiliyor.

2015 yılından bugüne kadar yaklaşık üç bin İzmirlinin katıldığı, tarihi ve turistik ören yerlerine günübirlik gezilerini kapsayan program, “Homeros Vadisi”, “İzmir Doğal Yaşam Parkı-Kuş Cenneti” ve “İzmir Tarih Turu” olmak üzere üç farklı etapta yapılıyor. Kent turları, profesyonel turist rehberleri eşliğinde gerçekleştiriliyor.

Kenti tanıma turları, Atatürk Meydanı’ndaki İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden, saat 09.00’da başlıyor. Yarım gün süren turlar yine aynı noktada sona eriyor.

“İzmir Tarih Turu” kapsamında Kadifekale, Antik Tiyatro, Aziz Vukolos Kilisesi, Emniyet Oteli (Mola), Hatuniye Meydanı ve Dönertaş Sebili, Emir Sultan Türbesi, Tasarım Atölyesi, Agora, Kemeraltı – Havra Sokağı geziliyor. Program, Kemeraltı’ndaki Kızlarağası Hanı’nda sona eriyor.

“İzmir Kuş Cenneti ve Doğal Yaşam Parkı Turu” kapsamında, İzmir Kuş Cenneti’nde bölge hakkında görüntülü sunumlar eşliğinde bilgilendirme yapılıyor. Otobüs ile dolaşılarak alan tanıtılıyor. İsteyenler Homa Dalyanı’nda yürüyüş yapabiliyor. Daha sonra Kuş Cenneti’nden Sasalı’daki İzmir Doğal Yaşam Parkı’na hareket ediliyor.

“Homeros Vadisi Turu” kapsamında ise Bornova Kayadibi Köyü’ne gidilerek Homeros Vadisi’nde doğa yürüyüşleri yapılabiliyor.
30 kez okundu.

Bir cevap yazın