Çocuk gözüyle İzmirim fotoğraf yarışması

İzmir Büyükşehir Belediyesi Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü, bu yıl ilk kez 18 yaş altı çocukların kent ile ilgili duygularını, algılarını fotoğraflarla yansıtması amacıyla bir fotoğraf yarışması düzenliyor.

“Çocuk Gözümden İzmir’im” başlıklı yarışması dijital dalda yapılacak ve çocuklar fotoğrafları cep telefonu ya da tabletleriyle de çekebilecek.

Yarışmanın jürisi Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölüm Başkanı Prof. Dr. Simber Rana Atay Eskier, ressam Semiha Varış, psikolog Lale Çelik, tiyatro ve drama eğitmeni Erhan Ayhan, fotoğraf sanatçısı Bora Çağdaş Varış ve Emirali Kokal’den oluşuyor.

Jüri, Nisan ayında yapılacak değerlendirme sonucu belirlenen 50 eser arasından ilk üçü seçecek. Dereceye giren çocuklara, derecelerine göre madalya ve tablet bilgisayar armağan edilecek.

Yarışmada “sosyal medya ödülü” de seçilecek. Sosyal medya ödülü, seçilen 50 adet fotoğraf içinden (ödül alanlar hariç), Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğünün “http://instagram.com/ailevecocuk_ibb” instagram hesabında en fazla beğeni alan fotoğrafa verilecek.

Dijital dalda yapılacak yarışmada fotoğraflar siyah-beyaz veya renkli olacak şekilde bir arada değerlendirilecek. Fotoğraflar cep telefonu ya da tablet ile çekilip gönderilebilecek. Taşınabilir belleğe (flash disc) kaydedilerek teslim edilecek.

Yarışma için son başvuru tarihi 31 Mart 2017 olarak belirlendi.

Başvurular Çiğli, Buca, Yenişehir, Uzundere Çocuk ve Gençlik Merkezleri’ne ve Kültürpark Lozan Kapısı girişinde yer alan Sosyal Projeler Merkezi Binası zemin katında kurulacak olan standa şahsen yapılacak.

Yarışmaya katılmak isteyenler, detaylı bilgi için, şartname ve katılım formuna www.izmir.bel.tr adresindeki duyurular bölümünden ulaşabilir.
1 kez okundu.

Bir cevap yazın