Demirtaş: Turizmde 2017 için çalışıyoruz

Turizm açısından 2016 yılının zor bir yıl olduğunu belirten İzmir Ticaret Odası (İzTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, 2017 yılına yönelik çalışmalara hız verdiklerini söyledi. İzmir’in tanıtımı çalışmalarına ağırlık verdiklerini anlatan Demirtaş, “Eylül ayı içinde Japonya, Paris ve İspanya’da turizm fuarlarına katılacağız” dedi.

Rusya krizi ve terör olayları ülke turizmine ciddi darbe vurduğunu söyleyen Ekrem Demirtaş, ardından 15 Temmuz darbe girişimiyle ülkemizde güvenlik sorunlarının artmakta olduğu yönünde haksız bir imaj yaratıldığını dile getirdi. Görüştükleri yabancı turizmcilere bunun haksız ve abartılı olduğunu anlattıklarını belirten Demirtaş, tüm zorluklara karşın karamsarlığa kapılmadan çalışmayı sürdürdüklerini anlattı.

“2016 yılı turizm sezonu hiç kimsenin arzu ettiği gibi geçmedi. Belki 2017 yılı da bunu takip edecek, ama elbette bu hep böyle sürmeyecek” diyen Ekrem Demirtaş, “İzmir’in adını duyurmaya ve ülkemizin tüm dünyada altıncı sırada olan turizminin en az yara ile bu dönemi atlatmasına çaba göstermeye devam ediyoruz” diye ekledi. Demirtaş, “Şimdi çalışmalarımızı 2017 için yoğunlaştırdık ve gelecek yılın bu yıldan daha iyi olmasını hedefliyoruz. Bu anlamda fuar katılımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” diye konuştu.

İzTO Başkanı Ekrem Demirtaş, 21 – 23 Eylül 2016 tarihleri arasında İspanya’da düzenlenen Seatrade Med Tenerife Kruvaziyer Fuarı’na katılacaklarını ve kruvaziyer şirketlerinin yöneticileriyle görüşeceklerini belirtti. 21 – 25 Eylül 2016 tarihleri arasında Japonya’nın Tokyo kentinde düzenlenen JATA Turizm Fuarı’na katılacaklarını anlatan Demirtaş, İzTO olarak katılacakları bir başka fuarın ise 20 – 23 Eylül 2016 tarihlerine düzenlenen Paris Top Resa Fuarı olacağını sözlerine ekledi.
18 kez okundu.

Bir cevap yazın