Bosna Hersekli Bakan BATÜDER’i ziyaret etti

Uluslararası Balkan ve Türk İş Dünyası Derneği (BATÜDER) henüz bir yaşına girmeden örnek model seçildi. Başarılı Girişimleri ve çabalarıyla Balkan ülkeleri ile Türkiye arasında köprü kuran sivil toplum kuruluşunun benzerleri Bosna Hersek\’te de kurulacak.

Bosna Hersek İnsan Kaynakları ve Mülteciler Bakanı Semiha Borovac, Bosna Hersek Fahri Başkonsolosu Kemal Baysak ile birlikte Balkan ve Türk İş Dünyası Derneği\’ni (BATÜDER) ziyaret etti. Bosna Hersek heyeti, BATÜDER Yönetim Kurulu Başkanı Akın Kazançoğlu ile bir araya gelerek derneğin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Kazançoğlu, BATÜDER\’in girişimleri ve çabalarıyla Balkan ülkeleriyle Türkiye arasında köprü kurmayı amaçlayan sivil toplum kuruluşu olduğunu belirtti. \”\”Bizim uzattığımız dost eli hiç bir zaman geri çevrilmedi. Biz de uzattığımız bu dost eline karşı aynı dostluğu gördük\” diyen Akın Kazançoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

\”Biz, Balkan iş insanlarını tek bir çatı altında toplayarak Türkiye ile Balkanlar\’da kültürel, sosyal ve ticari alanda ortak projeler geliştirme hedefiyle yola çıktık. Bölgesel ve sektörel potansiyellerin en iyi şekilde değerlendirilmesi için çalışıyoruz. Toplumdaki öncü ve girişimci nitelikleri geliştirmek için de bu çalışmalara hiç ara vermiyoruz.\”

Bosna Hersek İnsan Kaynakları ve Mülteciler Bakanı Semiha Borovac, kuruluşunun üzerinden henüz bir yıl geçmemesine karşın başarılı çalışmalara imza atan BATÜDER yöneticilerini kutladı. Borovac, \”Sizin dostluk eliniz sayesinde çok güzel işler yapıldı. Çok güzel kapılar açıldı. Bosna Hersek\’te de BATÜDER benzeri kuruluşların kurulması için faaliyetlere başlayacağız\” dedi.

Kazançoğlu, \”Balkan ülkeleri arasında BATÜDER\’in kurduğu köprü, önümüzdeki günlerde ticari birlikteliklere neden olacak\” diye konuştu.
31 kez okundu.

Bir cevap yazın