Keçe ve çikolata engelli çocuklara umut oldu

İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğrencilerinin el emeğiyle liflerden yaptığı keçeden şapkalar, yine üniversitenin Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü öğrencilerinin çikolatadan oluşturduğu şekillerle süslendi; projeden elde edilen gelir Buca Belediyesi’nde engelli çocuk parkı yapımı için bağışlandı. İçimdeki Çocuk Derneği işbirliğinde gerçekleşen projede, iki bölüm öğrencileri engelli çocukların mutluluğuna ortak oldu.

İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Elvan Özkavruk Adanır, keçeden şapka yapımı ve çikolata ile süslenmesi üzerine öğrencilerin 3 hafta boyunca çalıştığını belirtti. Prof. Dr. Adanır, öncelikle Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğrencilerinin şapka tasarımlarını gerçekleştirdiğini ifade ederek, daha sonra liflerden keçe şapkaları ürettiklerini söyledi.

Moda öğrencilerinin şapkaları aksesuarlarla süslediğini kaydeden Prof. Dr. Adanır, keçe şapkaların çikolata ile buluşma sürecini şu şekilde anlattı: “Son aşamada üniversitemiz mutfak sanatları ve yönetimi bölümü öğrencilerimizle eşleşerek ne gibi aksesuarlar yapacaklarını tartıştılar. Hep beraber çalışarak şapkaları çikolatalarla süslediler. Açtığımız sergide de şapkalarımızı satışa sunduk. Elde ettiğimiz gelir de Buca Belediyesi’nde İçimdeki Çocuk Derneği ile birlikte bir engelli çocuk parkı yapımında kullanılacak.”

İEÜ Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü Eğitmen Şef Semen Öner de, şapkaların tasarlanmasının ardından çikolata ile süslemeler yaptıklarını söyledi. Öner, “Öğrencilerimizle bir araya gelerek şapkaları nasıl hayallerindeki gibi süsleyebileceğimizi konuştuk. Çikolatanın izin verdiği şekilde çalıştık. Her şapkaya tek tek uygulamalar yapıldı. Şapkanın üzerindeki çikolatalar yemeye uygun olmadığı için öğrenci şeflerimiz, yanında lezzetine doyulmayacak bir kutu çikolata üretti” diye konuştu.
23 kez okundu.

Bir cevap yazın