İzmir Valiliği LYS günleri sessizlik istedi

İzmir Valiliği, 21 – 22 Haziran 2014 günlerinde ikinci bölümü yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) için sınav güvenliğine ilişkin tüm önlemlerin alındığını açıkladı. Alınan önlemlerle, İzmir ilinde öğrencilerin sınava rahat ve huzurlu bir biçimde girebilmesinin amaçlandığı belirtildi.

İzmir Valiliği’nden ypılan açıklamaya göre, sınavların yapılacağı tüm yerleşim birimlerinde, otoların klakson çalamayacak. Resmi ve özel her türlü tören sırasında dışarı yayın yapılmayacak. Düğün konvoylarının oluşturulmayacak. Bina, hafriyat ve yıkımları ile seyyar satıcı gürültüleri ve buna benzer her türlü çalışma yapılması, sınavların yapılacağı okulların çevresindeki sanayi siteleri ve iş yerlerinde gürültülü çalışma yapılması, ilgili kanun gereği cezalandırılacak.

Sınava katılacak adaylardan, nüfus cüzdanını kaybeden veya yeniden çıkarmak isteyenler için aynı gün 07.00 -10.30 saatleri arasında Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Gaziemir, Karabağlar, Karşıyaka, Konak ilçe nüfus müdürlükleri açık olacak. Valilik açıklamasında, “LYS’ye katılacak öğrencilere başarılar diler, gürültü kirliliği yaratılmaması konusunda vatandaşlarımızdan gerekli duyarlılığı göstermelerini rica ederiz” denildi.
7 kez okundu.

Bir cevap yazın