Yoğun sis uçak seferlerini aksattı

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, bölge genelinde yaşanan sis olayının 5 Ocak 2014 Pazar ve 6 Ocak 2014 Pazartesi günü yer yer yoğun olarak etkili olması bekleniyor. İzmir Valiliği’nden yapılan açıklamada,, başta ulaşım sektöründe yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin tedbirli ve dikkatli olması gerektiği belirtildi.

Öte yandan, İzmir Adnan Menderes Havalimanından 05 Ocak 2014 günü saat 04.15 yoğun sis nedeniyle görüş uzaklığı 300 metreye düştü. Sonraki saatlerde görüş uzaklığı iniş için limit olan 300 metrenin de altına düşmüş olması nedeniyle bazı uçaklar Dalaman ve Bodrum havalimanlarına yönlendirildi. Sis nedeniyle iç hatlarda ve dış hatlarda toplam onaltı uçak seferi iptal edildi, gidiş ve geliş olmak üzere onyedi sefer gecikmeli olarak gerçekleşti.

Sis nedeniyle 05 Ocak 2014 gece saat 00.25’de İzmir’den Erzurum’a gitmesi gereken ve 149 yolcusu olan uçağın uçuşu sis nedeniyle iptal edildi. İsteyenler yolcular otogara götürüldü, diğer yolcular ise geceyi havalimanında geçirdi.
17 kez okundu.

Bir cevap yazın