Aliağalı kadınlara sağlık eğitimi

Aliağa Belediyesi, kadınlara yönelik sağlık eğitim programı düzenliyor. Aliağa Belediyesi ile Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı arasında imzalanan protokol kapsamında yapılacak eğitim ücretsiz verilecek. 21 Kasım’da başlayacak eğitim Kent Konseyi Seminer Salonu’nda yapılacak ve 13 hafta sürecek. Eğitim programına 18-49 yaş arası kadınlar katılabilecek. 13 haftalık programın sonunda düzenli katılanlara katılım belgesi ve eğitimlerde anlatılan konuların özetlendiği “Kadın Sağlığı” kitabı verilecek.
KADINLAR 12 FARKLI KONUDA BİLGİLENDİRİLECEK
Aliağa Belediyesi Sosyal Kültürel ve İdari İşler Müdürlüğü ile Aile ve Kadın Danışma Merkezi tarafından ücretsiz olarak verilecek eğitimde Kadın Sağlığı Eğitim Programı (KSEP) uzman Hande Tırmık beslenmeden kadın sağlığına, güvenli annelikten bebek ve çocuk davranışlarına kadar 12 farklı konuda kadınları bilgilendirecek.
Programa katılmak isteyenlerin 0232 6161980 numaralı telefona başvurması istenirken, toplumsal gelişmenin oluşabilmesinde sağlıklı toplumun çok önemli olduğunu belirten Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, “Sağlıklı bir toplum için her bireyin doğru bilgilendirilmesinin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı ile imzaladığımız protokol çerçevesinde kadınlara yönelik sağlık eğitimine başlıyoruz. 13 hafta boyunca kadınlarımıza gıda, beslenme, temizlik, annelik, iletişim gibi konularda eğitimler vereceğiz. Eğitimlerde bilgi sahibi olan kadınlar öğrendiklerini aileleri ve çevresiyle paylaşarak daha sağlıklı bir toplumun oluşmasına katkıda bulunacak. Ücretsiz eğitim programına 18-49 yaş arası tüm kadınları bekliyoruz” dedi.
25 kez okundu.

Bir cevap yazın