Güle oynaya İngilizce öğrendiler

Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (EGESEM), yabancı dil öğreniminde küçükleri unutmadı. 4-6 yaş grubu çocukların yabancı dil gelişimine katkı sağlamak için açılan Kids’ Club eğitimi, eylül ayında da devam ediyor. Dört hafta boyunca çocuklara haftada iki ders saati verilen eğitimde, çocukların oyun ve müzikler eşliğinde eğlenerek İngilizce ile tanışması sağlandı. Eğitimini Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Aysel Alkan Civelek’in verdiği ve yine Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümü öğrencileri, Damla Başaka ve İrem Kar’ın yardımcı olduğu kursun ilk kuru tamamlandı. Çeşitli aktivitelerin yapıldığı kursta, velilerin yoğun isteği üzerine ikinci kur açılıyor. Dört hafta boyunca cumartesi günleri saat 10.30 da yapılacak olan eğitimin sonunda minik katılımcılara EGESEM Katılım Belgesi verilecek.

YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Öte yandan Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi yeni dönem eğitimlerine başlıyor. EGESEM’ in ilk eğitimi 3 Eylül 2012 Pazartesi günü açılacak olan 14-18 Yaş Grubuna Özel Kişisel Gelişim Okulu eğitimi. Gençlerin iş, günlük ve okul yaşamına katkı sağlayacak olan kursta sektörün önde gelen isimleri ile Ege Üniversitesi’nin öğretim üyeleri bilgi ve deneyimlerini öğrencilere aktaracak. Medya Okuryazarlığı, İletişim becerileri, Yaratıcı Drama, Anlayarak Hızlı Okuma, Hafıza Güçlendirme Teknikleri, Fotoğrafçılık, Grafik Tasarımı gibi birçok farklı alanda eğitim alacak olan öğrenciler, kendilerini üniversite ortamında 10 gün boyunca geliştirme imkânı bulacak. Eğitim 09.00 ile 17.00 saatleri arasında hafta içi her gün yapılacak.
EGESEM’in eylül ayındaki ikinci kursu Erasmus Öğrencilerine Özel İngilizce Konuşma Kulübü- IELTS Sınavına Hazırlık eğitimi olacak. Eğitim, yurtdışında dil sorunu yaşayan öğrencilerin dil problemini aşmasına ve öğrencilerin IELTS sınavına hazırlamaya yönelik verilecek. Toplamda 16 saat sürecek olan eğitim 5 Eylül 2012 Çarşamba günü18.00-19.30 arasında yapılacak.

EGESEM’ in son kursu ise 3 Eylül 2012 pazartesi açılacak olan İngilizce Konuşma Kulübü eğitimi. Katılımcıların orta seviye İngilizce bilme şartının arandığı eğitim toplamda 8 hafta 32 ders saati sürecek. Eğitim boyunca katılımcılarla konuşma pratiğinin yapılacağı kurs pazartesi ve perşembe günleri 18.00-19.30 arasında verilecek.Eğitimlere katılmak isteyen kişilerin (232) 483-53 64 nolu telefondan ya da www.egesem.org web adresinden ön kayıt yaptırması gerekiyor. Tüm eğitimlerin sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecek. (Ege Ajans)
6 kez okundu.

Bir cevap yazın