Özgüven ihaleye fesat karıştırmaktan beraat etti

İhaleye fesat karıştırmak suçlamasıyla yargılanan Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven, Belediye Meclis Üyesi Yusuf Altıparmak ve Fen İşleri Müdürü Ali Uygan beraat etti. Bergama Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın açık duruşmasında, bilirkişi raporunda da belirtildiği üzere, ihalelerde herhangi bir usulsüzlüğe rastlanılmadığı gibi kişilere haksız kazanç sağlanmadığı ve kamu zararı olmadığı belirtildi.

Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven, Meclis Üyesi Yusuf Altıparmak ve Fen İşleri Müdürü Ali Uygan hakkında park, bahçe, bakım, onarım ve çöp toplama, nakil işi ihalelerine fesat karıştırdıkları iddiasıyla Bergama Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanıyordu. Zanlılar hakkında eski Dikili Belediye Başkanı Yüksel Uçar ve eski Belediye Meclisi Üyesi Halis Devecioğlu’nun şikayeti üzerine üç ihaleye fesat karıştırdıkları iddiasıyla kamu davası açılmıştı.

Bergama Ağır Ceza Mahkemesi’nde süren kamu davasının son duruşmasında şikayetçi Uçar ve Devecioğlu da hazır bulundu. Duruşmada, ihalelerde herhangi bir usulsüzlüğe rastlanılmadığı, kişilere haksız kazanç sağlanmadığı ve kamu zararı olmadığı yolundaki bilirkişi raporu değerlendirildi. Savcının aynı yöndeki görüşüne katılan mahkeme heyeti, Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven, Fen İşleri Müdürü Ali Uygan ve Belediye Başkan Vekili Meclis Üyesi Yusuf Altıparmak hakkında beraat kararı verdi.
21 kez okundu.

Bir cevap yazın