İzmir bizim, Van bizim

İzmir Kent Konseyi’nin 4. olağan genel kurul toplantısı, Kültürpark Gençlik Tiyatrosu’nda gerçekleştirildi. İzmir Kent Konseyi ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, şehitlerimiz için ve Van’da yaşanan deprem felaketi için duyduğu üzüntüyü bir kez daha dile getirerek başladığı açılış konuşmasında, Van’daki depremzedelerin yaralarının sarılması amacıyla “İzmir bizim Van bizim” sloganıyla yeni bir kampanya başlattıklarını duyurdu.

Kocaoğlu, “Bu felaket hepimizi derinden üzmüştür. Yaraların sarılması için ülkemizin ve dünyanın her yanından gösterilen dayanışma insanlık adına sevindiricidir. Biz de İzmir’de, hemşehrilerimiz ve kurumlarımızın dayanışma amacıyla başlattığı yardım kampanyasını düzenli, koordineli bir şekilde yürütmek ve yerine ulaştırmak için bir çatı oluşturduk. Yapılan ayni yardımların toplanması, tasnifi, paketlenmesi ve nakliyesinin bir merkezden yürütülmesi ve ‘İzmir konvoyu” ile Van’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını hedefliyoruz. Bu dayanışmanın kısa süreli olmadığının farkındayız. Bütün odalarımızı, sivil toplum örgütlerimizi, kurumlarımızı, firmalarımızı ve hemşehrilerimizi Van’daki acıyı paylaşmak için dayanışmaya çağırıyorum” dedi.

Toplantıda İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Pelin Erda, Engeliler Meclisi Başkanı Rıza Mutkilioğlu, Çocuk Meclisi Başkanı Gizem Metin ve Gençlik Meclisi Başkanı Şeyda Uzun, meclislerinin yaptığı çalışmaları ve önümüzdeki yıl yapacakları çalışmaları katılımcılarla paylaştı. Ayrıca Kent Konseyi’nin yaptığı faaliyetler tanıtım filmi olarak katılımcılara gösterildi. Toplantının sonunda genel kurul üyelerinin istek, öneri ve temennileri dinlendi.
20 kez okundu.

Bir cevap yazın