Kocaoğlu “yüzülebilir bir Körfez” vaat etti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ziyaretlerini İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) ile sürdürdü. İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Baran ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Başkan Kocaoğlu, bu toplantılarda hem sorunları konuşup değerlendirdiklerini hem de vizyon projeleri gündeme getirdiklerini söyledi.

Büyük Kanal Projesi’nde zaman içinde oluşan eksiklikleri geçtiğimiz yıl gerçekleştirdikleri revizyonla giderdiklerini söyleyen Kocaoğlu, Meles ve Arap Deresi’nde yürütülen temizlik çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Belli aralıklarla derelerde çukurlar oluşturacaklarını ve böylelikle dereleri kışın da makinelerle temizleyebileceklerini belirten Başkan Kocaoğlu, Büyük Körfez Projesi kapsamında ihale kararı alınan yeni makine ve deniz aracı ile birlikte dere ağızlarını çok daha hızlı ve kolay şekilde temizleyeceklerini ifade etti. Başkan Kocaoğlu, Büyük Körfez Projesi ile birlikte İzmirlilere “yüzülebilir Körfez” vaat ettiklerini de sözlerine ekledi.

Başkan’ın ziyaretinden büyük mutluluk duyduğunu söyleyen İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Baran ise İzmir’in yararına çalıştıklarını bundan sonra da yönetim kurulu olarak Başkan Kocaoğlu’nun yanında göreve hazır olduklarını ifade etti.
16 kez okundu.

Bir cevap yazın