Yeniden…

Yine, yeniden başlamak istiyorum, izninizle. Biliyorum, Kent Yaşamı da, sevgili editörümü de çok ihmal ettim. Hâlbuki binlerce konu kafamda yazılıyor ama sayfadaki yerini bir türlü bulamıyor. Sanki pusulasını kaybetmiş bir denizci gibiyim son 6 aydır.

Sizlere iyi haberlerim var, oysaki. Yeniden YÜRÜMEYE başladım. Bundan büyük ve paylaşılması gereken bir mutluluk var mı? Her zamanki gibi hızımı alamayıp hafif bir yokuş çıkışı sırasında az buçuk kendimi sakatladım bile. Neyse şimdi yeniden yürüme çalışmalarına başladım.

Evimizin, ailemizin ve artık Kent Yaşam Okuyucuları’nın “Komik Adamı” Sayın Eşim, tam bir yıl sonra 1.5 metrelik kurumuş katırtırnağını çöpe gönderdi. Hiçbirimiz bu duruma inanamadık. Kurumuş bir makilikten ayrılması için bir yıllık duygusal süreç yaşaması gerekiyormuş, demek ki. Katırtırnağının yerine çekirdekten yetiştirdiği palmiyeyi dikti. Şimdi sabah ve akşam olmak üzere en az günde iki defa palmiyesine gidip bakıyor. Bu adam gerçekten komik!

Evden haberlere devam ediyorum; Komik Adam, saçlarını sıfırladı. Böylelikle güç topladığına inanıyor, galiba. Çevresindeki herkes de “Neden?” diyen gözlerle kendisine bakıyor. Komik Adam da bundan çok memnum. Diyorum ama kimse inanmıyor, gerçekten çok komik adam!

Kızıma gelince… Yaş günü dönemine girdi. Şimdi garipsemeyin ama Mart ayı içinde tam dört tane yaş günü kutluyor. Bu da frenlenmiş hali. İlk yaş günü evdeydi. Kapıyı süsledim diye Sayın Eşim; “Komik Adam” beni görgüsüzlükle suçladı. Ben de eğer malzemeleri almazsa, havai fişek gösterisi düzenlemekle tehdit ettim. Sonucu tahmin edersiniz, işin galibi bendim.

Aslında yazılarıma ara vermekteki en önemli ve gerçek sebebim, benim çok mutlu olduğum, doktorumun yürümeme izin verdiği sırada Türkiye’nin şehitlere ağlıyor olmasıydı. O yürek sancısı sırasında sevincimi paylaşmak, acı çekenlere karşı kendimi suçlu hissettirdi.

Neyse, gerçeği söyledim ve rahatladım.

Hayatınızın hep “Komik Adam” gibi mutlu, komik ve güzelliklerle geçmesi dileği ile…
119 kez okundu.

Bir cevap yazın