Kariyeriniz kabusunuz olmasın

Oturmak hatta yatmak zor bir iş, biliyor musunuz?

Giriş cümlem, başlıkla hiç uyumlu olmadı ama bunun önemli bir sebebi var. Bir yıldan bu yana ya yatmak ya da oturmak zorundayım. Durum böyle olunca farklı yerler görüp sizlere farklı mekanları ya da insanları anlatmam zorlaşıyor.

Yakın çevreme daha farklı bir gözle bakınca aslında ne kadar çok anlatılacak olay olduğunu gördüm. Bu aralar, beni mutlu eden en yakın olaydan başlayayım.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı bünyesinde bulunan Kariyer Yönlendirme Merkezi, bir yıllık çalışmasının sonucunda muhteşem bir “Kariyer Günleri” programı ortaya koydu. Merkezin Sorumlusu Fulya Eltepe’nin mükemmeliyetçi yapısı bunda en büyük etken tabii ki. Ben de yeni öğrenmeye başladığım çizim programı sayesinde Fulya’ya afişlerimle yardımcı olmaya çalıştım.

Öğrencilere, öğrenimleri süresi içinde iş yaşamına hazırlamak gerçekten de kolay bir iş değil. Nitelikli firmaları biraraya getirmek, kişisel gelişimlerini sağlayacak eğitim programlarını hazırlamak ve bütün bunları sertifikalı hale getirip belli bir disiplin içinde öğrencilere enjekte etmek… Böyle bir programı hazırlama başarısını gerçekleştirdiği için Fulya Eltepe’yi ancak tebrik edebilirim.

Gelelim, başlığımıza; “Kariyeriniz Kabusunuz Olmasın”. Bugünlerde İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğrencileri, Kariyer Günleri’nin başlaması için gün sayıyor. Girişe bir pano hazırladık. Moda Tasarımı Bölümü’nün yardımlarıyla gerçek bir perde dikildi. İçinde program. Tepesinde ise, hortlaklı bir başlık yer alıyor. Kariyerlerinin kabus olmaması için öğrencileri, 26 Mart-27 Nisan 2007 tarihleri arasındaki firma tanıtımlarına ve eğitim seminerlerine katılmaya davet ediyoruz.

Benim hiç “Kariyer Günlerim” olmadı. Gerçi kariyerim kabusum da olmadı ama şimdi çocuklar çok şanslı! Başka ne diyeyim ki…
103 kez okundu.

Bir cevap yazın