Yazdır Arkadaşına gönder
“WizmirNET” projesi kapsamında “bilgi teknolojileri” paneli
“WizmirNET” projesi kapsamında “bilgi teknolojileri” paneliİzmir Büyükşehir Belediyesi, kentliye ücretsiz interhet hizmeti sunulmasını öngören “WizmirNET” projesini İzmir Kalkınma Ajansı işbirliğiyle yaşama geçirdi. Projeyle kentin sekiz farklı noktasında 1 Haziran 2015 günü ücretsiz internet erişim hizmeti sunmaya başlandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden verilen bilgiye göre, “WizmirNET” projesi İzmirliler'den büyük ilgi gördü ve kısa sürede 100 binin üzerinde giriş yapıldı. Açık alan internet hizmeti ve yönlendirme sistemi olmak üzere iki ayaktan oluşan WizmirNET” projesi kapsamında, konusunda uzman konuşmacıların katılacağı bir panel düzenleneceği duyuruldu.

Kültürpark İzmir Sanat Merkezi’ndeki panel 1 Eylül 2015 günü saat 19.00’da başlayacak. Panelde, bilgi iletişim teknolojilerinin kullanımının önemi ve bilgi toplumuna dönüşüm masaya yatırılacak. Tüm İzmirlilerin çağrılı olduğu panele şu kişiler konuşmacı olarak katılacak:

Türkiye Bilişim Derneği İzmir Şube Başkanı Fikret Kazvak, Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yalçın Çebi, emekli Cumhuriyet Savcısı Nevhan Akyıldız, İZKA Programlama ve Koordinasyon Birimi Sorumlusu Murat Çelik ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Görevlisi Tuğkan Tuğlular ile Ege Üniversitesi Bilim-Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi’nden uzman Reha Şentürk.

Tarih: 30/8/2015
2048 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri