Yazdır Arkadaşına gönder
UFO’lara iniş pisti
Işık Teoman
Işık TeomanŞaka değil gerçek. Bizim Uşaklıların sopalarla taşlarla kovalamaya çalıştıkları UFO’lar için Porto Rico’lular iniş pisti yapmaya başlamışlar. Özellikle Uşak’ın Eşme , İzmir’in Aliağa ilçelerinde sıkça görüldüğü iddia edilen UFO’lar genellikle vatandaşlar tarafından kazma ve kürekler ile kovalanıyorlar bu da başka bir gerçek.

Porto Rico’luların yaptığını biz neden yapmayalım. Ben şahsım adına UFO’lar ile ilgili o kadar çok yayın okudum ki sayılarını hatırlamıyorum bile. En son okuduklarım ise 12. Gezegen yani Marduk. Daha sonra okunması çok ağır olmasına karşın Kozmik Tohum. Ama bu okuduğum kitaplar bilimsel verilere dayalı olarak yazılmış

Zaten bir sayfayı ancak birkaç kez okuduktan sonra anlayabiliyorsunuz. Sanki fizik veya kimya kitabını okuyarak bir sınava hazırlanıyormuşsunuz gibi... Ben şahsen çok keyif alıyorum bu tür kitapları okuduğum zaman. Bazı geceler rüyalarıma girse de, ürkerek uyansam da yine okuyorum. Bizim meslektaşımız Engin Yavuz da bu konular ile yakından ilgili. Aynı çizgide gidiyoruz anlayacağınız.

Yıldızlara bakmak ve tümünü bir arada görmek için mutlaka ışıksız, yapılaşmanın bulunmadığı bölgeleri seçmek gerekiyor. Benim tercihim Urla Demircili Köy. Son günlerde depremin merkez üssü olarak anılıyor. Hani sahilde derin bir yarığın oluşması nedeniyle tüm medya çalışanlarının akın ettiği köy.

Bu köyün nefis bir koyu var. O koy ki, benim yaz günlerinde hafta sonlarını geçirdiğim, çadır kurup, mangal yakıp, rakımı yudumladığım doğal sit alanı ilan edilmiş Demircili Köy... Geceleri eğer ay yok ise; burun buruna geldikten sonra ancak birbirinizi görebiliyorsunuz o kadar karanlık o kadar ışıksız... Gece yarısına doğru sırtüstü yatıyorum gözlerimi gökyüzüne dikiyorum.

Milyonlarca yıldız, kent içinde bunların tümünü bir arada görmek olanaksız. Hareketlerini ve kaymalarını izliyorum. Bazen paniğe kapılıyorum UFO diye... Ama bakıyorum ki hareket edenler uydular. Yine de çok keyif alıyorum Depremin merkez üssü Demircili Köy’den... Nereden nereye geldi konu. Benim ciddi anlamda söz etmek istediğim konu UFO’lara iniş pisti.

28 Eylül 2005 tarihli USA Today gazetesinde Alexandra Olson imzasıyla bir haber yer alıyor. Habere göre, Porto Rico’nun küçük kasabası Lajas’ta dünya dışı ziyaretçilerin inebilmesine olanak sağlayacak bir pist yapılıyor. Şaka değil gerçek. Uşak Eşme’de kazma kürek UFO kovaladığını sanan milli mücadeleci vatandaşlarımıza duyurulur.

Adam akıllı, hatta kurnaz. Pisti inşa ediyor. UFO’ların yoğun olarak bu bölgeyi ziyaret ettiğini ve bir gün mutlaka bu bölgeye ineceğini iddia ediyor. Ardından da bu ekonomik koşullarda ülkeyi zor günlerin beklediğini bölgeye gelmesi muhtemel turistlerin bırakacağı parayı belirtip sırıtıyor.

Belediye başkanı ise projeye destek çıkmadığını ancak inşaat ruhsatına dair söz verdiğini ifade ediyor. Başkan asıl niyetlerini de açıklıyor ve amaçlarının turistleri kasabaya çekmek olduğunu ağzından kaçırıveriyor.

Yani şimdi bizim Uşaklılar yıllardır bölgelerine gidip gelen UFO’lara yönelik bir kafeterya veya lokanta açmayı planladıklarını duyursalar. Dış dünyadan gelen konuklara nefes alıp çaylarını yudumlamaları için tesis yapacaklarını haber etseler. Yanına bir de iniş pistine benzer bir şeyler yapacaklarını açıklasalar, geriye bu bölgeye gelecek olan turistleri ağırlamak kalıyor. Bizim bir atasözümüz var: “Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez”

Tarih: 25/10/2005
15080 kez okundu
   Yazdır Arkadaşına gönder
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.