Yazdır Arkadaşına gönder
Turizm profesyonelleri Travel Turkey’de buluşuyor
Turizm profesyonelleri Travel Turkey’de buluşuyor
12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi, 38 ülke ve 48 ilden gelecek bin 200’ü aşkın katılımcısıyla 6 Aralık 2018 perşembe günü başlıyor. Fuarda bu yıl Makedonya Cumhuriyeti Partner Ülke, Diyarbakır ise Partner İl olarak yer alacak.Travel Turkey Fuarı’nda “ttitech Seyahat Teknolojileri Özel Bölümü ve Forumu”nda da turizm sektöründeki dijital dönüşüm tartışılacak.

Travel Turkey Fuarı’yla eş zamanlı düzenlenecek olan 4. Uluslararası Gastronomi Kongresi’nde ise dünyaca ünlü şefler, tadım atölyelerinde birbirinden özel tatları sunacak. Sektörün önemli isimleri panellerde sektördeki gelişmeleri ele alacak.

Sektörün paydaşları bu fuarda

Turizm sektörünün önemli destekçilerinden olan Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi, 6 – 8 Aralık 2018 tarihlerinde fuarizmir’de başlıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZFAŞ ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) işbirliğiyle gerçekleşecek Travel Turkey İzmir Turizm Kongresi ve Fuarı, sektörün tüm bileşenlerini üç gün boyunca İzmir’de buluşturacak.

A ve B Holü’nde gerçekleşecek Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi’nde acente ve tur operatörleri, oteller ve konaklama tesisleri, havayolu şirketleri, uluslararası destinasyonlar, iş ve kongre turizmi, sağlık turizmi, yat ve kruvaziyer turizmi, konsolosluklar, turizm merkezleri, birlik ve dernekler, turizm taşımacılığı, kongre ve ziyaretçi büroları, otel ekipmanları, aktif turizm ve macera turizmi, kültür turizmi, spor turizmi, eğitim turizmi, bankacılık ve sigorta şirketleri, turizm teknolojileri ile turizm medya kuruluşlarının yanı sıra Kalkınma Ajansları, valilikler, belediyeler, ticaret odaları ile kamu kurumları yer alacak.

Fuara bin 200’ün üzerinde katılımcı gelirken A ve B Holü, fuar boyunca profesyonel ziyaretçiye açık kalacak. Son tüketici ise A Holü’nü fuar boyunca, B Holü’nü ise sadece 8 Aralık’ta ziyaret edebilecek. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi, 38 ülke ve 48 ilden katılımcıyı İzmir’de buluşturacak. Binlerce ziyaretçiyi ağırlaması beklenen 12. Travel Turkey İzmir, 10.00 ile 18.30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Yabancı katılımcılar

Türk Hava Yolları (THY) desteğiyle bir klasik haline gelen alım heyeti programı, dünyanın çeşitli noktalarından sektör profesyonelini İzmir’de buluşturacak. İki gün sürecek alım heyeti programı kapsamında 48 ülkeden 200’e yakın satın alıcı ağırlanacak. Fuar katılımcılarının yeni iş bağlantıları kurması ve ülkenin turizm gelirlerini artıran sözleşmelere imza atması hedefleniyor.

Fuarda teknoloji rüzgarı

Sektörün en önemli konularından biri olan seyahat teknolojileri, Travel Turkey İzmir Fuarı ve Kongresi ile gündeme gelecek. “ttitech” – Seyahat Teknolojileri Özel Bölümü”nde; rezervasyon ve havayolu sistem yazılımları, küresel dağıtım kanalları, data bankaları, ulaşım ve konaklama konusunda her türlü bilet ve hizmet satın alma ya da kiralama, Acente ve otellere sistem alt yapısı sağlayan ulusal ve uluslararası yazılım sistemleri, rezervasyon sistemleri ile turizm sektörünü online platforma dönüştüren yazılımlar da tanıtılacak.

Gündem “dijital dönüşüm”

Ayrıca HotelRunner Theater etkinliği; İZFAŞ ve TÜRSAB ortaklığıyla Travel Turkey İzmir’de turizm sektöründeki yeniliklerin nabzını tutacak. “ttitech Stage by HotelRunner Theater” adıyla Travel Turkey İzmir’de ttitech Seyahat Teknolojileri Özel Bölümü içerisinde kurulacak dev sahnede, 2018 verileri, 2019 turizm trendleri ve en son teknolojik gelişmelerin yanı sıra önemli dijital konulara da değinilecek.

Gastronomi Kongresi’nde tadım atölyeleri

Gastronomi sektörünün Türkiye’deki en büyük buluşması Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi, bu yıl da 12. Travel Turkey İzmir Fuarı’na lezzet katıyor.

Lizbon’un misafir kent olarak katılacağı kongre, bu yıl dünyanın en prestijli yemek yarışması olarak bilinen Bocuse d’Or temsilcileri ile katılımcılarını aşçılık ve dünya lezzetleri üzerine keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi akademik oturumlar, sektörden önemli isimlerin konuşmacı olarak katılacağı paneller, yerli yabancı şeflerin yemek workshopları, profesyonel uzmanlar ile tadım atölyeleri, gün boyu stantlarında tadım yapan gıda firmaları ve restoranların katılımıyla Türkiye’nin gastronomi zenginliğini gözler önüne serecek.

Uluslararası Tadım Etkinliği: Tasting Story

Geçtiğimiz yıl başarılı ile gerçekleştirilen ve “5 hikaye, 5 duyu ve 5 yaratıcı” temasıyla hazırlanan “tasting story” etkinliği bu yıl da lezzet düşkünleri ile uzmanları bir araya getiriyor. 5 duyudan yola çıkarak düzenlenen Uluslararası Tadım Etkinliği'nde, konusunda deneyimli şef ve profesyonel tadım uzmanlarının ilham veren girişimcilik hikayeleri paylaşılacak. Uluslararası Gastronomi Kongresi’ne girişler 50 lira olarak belirlendi.

Dünyaca ünlü mutfaklar

Geçtiğimiz yıl katılımcılarına lezzet dolu anlar yaşatan Cooking Story bu yıl dünyaca ünlü şeflerin yemek şovlarıyla zenginleşiyor. Zeytinyağı ile hazırlanan yemeklerde dünyaca ünlü Japon Şef Kogure Tsuyoshi Uzak Doğu’nun lezzetlerini, Lizbon mutfağını temsil eden İspanyol Şef João Sá Akdeniz lezzetlerini katılımcılarla buluşturuyor.

Türkiye’den dünyaya açılan, aynı zamanda Master Chef Türkiye’nin jüri üyesi Şef Hazer Amani ise yaratıcı mutfağının kapılarını açıyor. Tüm bunların yanı sıra farklı tatlar ile eşleşme yapma olanağı elde eden katılımcılar, dünyanın en prestijli yemek yarışması Bocuse d’Or Türkiye Akademi Başkanı Mehmet Gök ile aşçılık ve dünya lezzetlerini konuşmak üzere fuarizmir’de buluşuyor.


Tarih: 5/12/2018
923 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.