Yazdır Arkadaşına gönder
Travel Turkey Fuarı ve Gastronomi Kongresi başlıyor
Travel Turkey Fuarı ve Gastronomi Kongresi başlıyorTurizm profesyonellerinin merakla beklediği, Türkiye’nin en önemli turizm fuarlarından biri olan 11. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı, 7 Aralık 2017 tarihinde başlıyor. Fuarİzmir’de gerçekleşecek fuarda bu yıl partner il Nevşehir, partner ülke ise Ukrayna olacak. 10 Aralık 2017 tarihine kadar sürecek olan fuarla eş zamanlı olarak 3. Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi de düzenlenecek. Dünyanın farklı ülkelerinden ve Türkiye’nin dört bir yanından lezzetlerin buluşacağı Gastronomi Kongresi ise 9 Aralık 2017 tarihine kadar sürecek.

İlk defa katılan ülkeler

Fuara bu yıl Çin Halk Cumhuriyeti ve Kırgızistan’ın yanı sıra dünyaca ünlü turizm adası Phuket ile Tayland ilk kez katılacak. Fuarda Almanya, Avusturya, Bahreyn, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Etiyopya, Fransa, Gana, Gürcistan, Endonezya, Fas, Filistin, Guney Afrika, Güney Kore, Irak, İngiltere, İsrail, İtalya, Makedonya, Malezya, Namibya, KKTC, Rusya Federasyonu, Suudi Arabistan, Tunus, Türkiye, Özbekistan, Vietnam, Uganda, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan da yer alacak.

Ukrayna pasaportsuz gidilen ülke

Bu yıl partner ülke olarak konuk edilen Ukrayna ile Türkiye arasında pasaportsuz seyahat olanağının bulunması, iki ülke için de ayrı bir önem taşıyor. Ukrayna’dan Türkiye’ye 2014 yılında 657 bin, 2015 yılında ise 706 bin 551 kişi gelirken; 2016 yılında turist sayısı bir milyon 45 bin olmuştu. Travel Turkey İzmir Fuarı ile birlikte 2018 yılında ülkemize gelen turist sayısının daha da artması bekleniyor. Fuarda iki ülke katılımcıları arasında ticari anlaşmaların da geliştirilmesi bekleniyor.

Erken rezervasyon kampanyası sürecek

Fuarın ilk günü Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılacak basın toplantısıyla, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Erken Rezervasyon Kampanyası’nın tanıtımı yapılacak. Bakanlık, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girişinin 20. yılı olması nedeniyle ilan edilen ‘2018 Troia Yılı’nın tanıtımı için de, etkinlikler düzenleyecek.

Fuarda otelciler için, Otel Ekipmanları Özel Bölümü oluşturulurken, fuarın B holünde ise Turizm Ulaşım Özel Bölümü ziyaret edilebilecek.

Fuarın A Holü’nde Belediyeler, Kalkınma Ajansları, İl Kültür Müdürlükleri, B Holü’nde acente, otel, tur operatörleri, uluslararası destinasyonlar ve profesyonel katılımcılar yer alacak.
Her yıl gerçekleştirilen Alım Heyetleri Programı ile Travel Turkey İzmir, dünyanın dört bir yanından gelen turizm sektörü temsilcileri ve satın alma heyetlerini buluşturacak.

Gastronomi Kongresi'nde dünyaca ünlü şefler

Fuarİzmir’de 3. Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi de, 7 – 9 Aralık tarihlerinde düzenlenecek. İZFAŞ, TÜRSAB, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) ve İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) tarafından gerçekleştirilen kongrede, dünyanın önde gelen gastronomi, turizm uzmanları ile eğitimcileri de buluşacak.

Kongre kapsamında dünyaca ünlü şefler work shoplar düzenlerken, gastronomi turizmine yönelik konuların tartışılacağı seminerler de gerçekleşecek.

Tarih: 4/12/2017
2914 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri