Yazdır Arkadaşına gönder
Tire’de “süt bayramı”
Tire’de “süt bayramı”İzmir’in ekonomik olarak daha geri planda kalmış mahallelerindeki ilköğretim okullarına 2006 yılından bu yana süt dağıtımı yapan ve 2009 yılından itibaren de süt alımlarını üretici kooperatifi kanalıyla gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, bölgenin en önemli süt kooperatiflerinden Tire Süt ile alım sözleşmesi imzaladı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Tire Kırtepe Köyü’nde düzenlenen tören öncesi yüzlerce üretici tarafından sevgi gösterileriyle karşılandı. Kocaoğlu, anlaşmalı üretim modeliyle üreticileri desteklediklerini belirterek, “Geçen hafta Bayındır Kooperatifi’nden 3 milyon liralık çiçek alımı yaptık. Önümüzdeki günlerde de Bademli’ye gideceğiz. Orada fidan sözleşmesi yapacağız” diye konuştu. Tire Süt Kooperatifi ile yapacakları anlaşmayla 2011-2012 dönemi için 4 milyon liranın üzerinde paranın üreticinin cebine gireceğini dile getiren Başkan Kocaoğlu, “Çiftçinin, üreticinin hayatını kolaylaştırmak için çalışıyoruz” dedi.

Törende üreticiler adına konuşan Tire Süt Kooperatifi üyesi Alime Akkaş da Başkan Kocaoğlu’na teşekkür ederek, Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı alımlar sayesinde ayakta kalabildiklerini ifade etti. Kooperatif yönetimiyle yapılan anlaşma karşılığında, toplam 2 bin 396 tonluk süt alımı daha gerçekleştirilecek. Büyükşehir Belediyesi, sütlerin dağıtılacağı okul sayısını 164’ten 197’ye, öğrenci sayısını ise 142 binden 166 bine yükseltti.

Tarih: 30/4/2011
657 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.