Şükrü Kocagöz

Şükrü Kocagöz 1950 yılında Söke’de doğdu. Lozan Politeknik’te mimarlık eğitimi aldı, kentsel tasarım alanında yüksek lisans yaptı. 1974 yılında mezun oldu ve İzmir’de çalışmaya başladı. Yaklaşık 5 milyon metrekare ve ​​450’den fazla tasarıma sahip. Halen serbest mimar olarak çalışıyor.
1987-1991 yılları arasında İzmir Mimarlar Odası Başkanlığı ve Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Üyeliği, 2003 yılında kurulan İzmir Serbest Mimarlar Derneği’nin başkanlığını yaptı.

Bir gazetede grafik tasarımcı ve Devekuşu Reklam Ajansı’nda metin yazarı olarak çalıştı. Çeşitli gazete ve dergilerde 150’den fazla makalesi yayımlandı. Birçok konferans, panel, radyo ve televizyon konuşmasına katıldı. Samim Kocagöz ve Tamer Levent ile birlikte “Kalpaklılar” adlı tiyatro oyununu kaleme aldı.

Çok bayıda mimarlık yarışmasında ödüller kazandı. Merih Karaaslan ve Mürşit Günday ile birlikte müellifi oldukları proje İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası İzmir Fuarı Ulusal Mimarlık Yarışması’nda birincilik kazandı.Mimarlık yarışmalarında jüri üyelikleri yaptı. Evli ve bir çocuk babası.