Yazdır Arkadaşına gönder
Su Ürünleri Hali baştan sona yenilendi
Su Ürünleri Hali baştan sona yenilendiBuca Kaynaklar'daki İzmir Büyükşehir Belediyesi Su Ürünleri Hali’nin geçen yıldan buyana yapılan çalışmalarla baştan sona yenilendiği belirtildi. Daha sağlıklı koşulların oluşturulması için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nce Su Ürünleri Hali'nde yapılan çalışmalar şöyle sıralandı:

Sac çatı sistemi yerine sandviç panel çatı kaplaması yapıldı. Dış mezat alanı olarak kullanılan meydan sahası saydam polikarbon çatı paneliyle kaplandı. Kapalı mezat alanın karo zemini, daha hijenik olması için 6 milimetre kalınlığında poliüretanla kaplandı. Halin iç ve dış cepheleri boyandı.

Güvenlik için 3 metre yüksekliğinde beton prekast duvarlar yerleştirildi. Kapalı alanındaki su kanallarındaki ızgaraların tamamı paslanmaz (galvaniz) malzemeyle değiştirildi. Hal alanında koku oluşumunu engellemek amacıyla yeni ızgara ve kanal sistemleri yapıldı.

Var olan trafo güçlendirildi, tüm pano ve elektrik tesisatları yenilendi. Kapalı ve açık mezat alanlarına yeni aydınlatmalar takıldı. Trafo yenilenmesiyle her yıl sıklıkla meydana gelen elektrik kesilmelerinin önne geçildi. Yangın ihbar sistemi yapıldı.

Çatlak ve kırıklar nedeniyle bakteri üremesiyle oluşan kokuların önüne geçmek için hasır çelik donatılı vakumlu beton yapıldı. Hal ana giriş kısmına hale giren araçlar için dezenfeksiyon havuzu yerleştirildi. Hal içi kapalı ve açık alanlara 72 kamera takıldı.

Hal ana giriş kapısı karşısındaki alan 50 araçlık otopark olarak düzenlendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi 2016 yılındaki tüm bu çalışmalar için 6.1 milyon liranın üzerinde harcama yaptı.

Bu yıl içinde de hal ana giriş kapısının komple yıkılarak giriş ve çıkışların daha sistemli bir hale getirilmesi için yeni kapı sistemi yapılacağı bildirildi.

Geçtiğimiz yıl yaklaşık 50 bin ton balığın işlem gördüğü İzmir Büyükşehir Belediyesi Su Ürünleri Hali, günde ortalama 1000 - 1500 araç ile 5 bini aşkın kişiye hizmet veriyor.

Tarih: 11/9/2017
1828 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri