Yazdır Arkadaşına gönder
Sorularla İzmir Tarihi APİKAM'ın ilk sesli kitabı oldu
Sorularla İzmir Tarihi APİKAM'ın ilk sesli kitabı olduİzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzeler Şube Müdürlüğü (APİKAM), Kent Kitaplığı Serisi'nin 108. kitabı “Sorularla İzmir Tarihi” kitabını sesli kitaba çevirdi. Kitap APİKAM tarafından İzmir Atatürk İl Halk Kütüphanesi Görme Engelliler Bölümü'nde seslendirildi ve CD halinde çoğaltılarak ilgili derneklere ücretsiz olarak dağıtıldı.

Kentin tarihsel birikimine katkı sağlayan Kent Kitaplığı Serisi'nde sesli kitaba çevrilen ilk kitap olan eser, Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Neslihan Ünal tarafından kaleme alındı.

Kitap daha geniş kitlelere ulaşması amacıyla ‘Youtube’da da Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi-APİKAM kanalında yayına sunuldu.

Araştırma-inceleme türünde hazırlanan kitap kentin Smyrna’dan İzmir’e nasıl dönüştüğünü ve küçük bir kasaba iken nasıl uluslararası bir liman haline geldiğine ilişkin sorulara yanıt veriyor. İzmir’in tarihsel sürecini, yaşadığı dönüşümleri ve bugününü gözler önüne sermeyi amaçlıyor. Kitap 2016 yılında basılmıştı.

Tarih: 7/12/2017
6368 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri