Yazdır Arkadaşına gönder
Sanayiciden Kocaoğlu'na hizmet teşekkürü
Sanayiciden Kocaoğlu'na hizmet teşekkürüEge Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meclisi’nin Aralık ayı toplantısına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da katıldı. EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Kocaoğlu’nun İzmir için katkılarını görmemenin mümkün olmadığını belirterek, “Bugün ülkeler borç krizi ile boğuşurken, İzmir Büyükşehir Belediyesi, devlete olan borcunu ödemede ilk sırada yer almakta, uluslararası arenada istikrarlı kredi notunu korumaktadır. Bir İzmirli olarak teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne düzenlenen operasyonlar sonrası yaşananlara değinen Ender Yorgancılar, “Belediyede yaşanan üzücü durumun, hukuki çerçevede en yakın zamanda çözüme kavuşmasını diliyorum” diye konuştu. Yorgancılar, bugüne kadar ilettikleri her konuda çözüm odaklı yaklaşımından EBSO üyeleri adına Aziz Kocaoğlu’na teşekkür etti.

İlçe belediyelerinin katı atık bertarafıyla ilgili ücret tahsiline başladığını anımsatan EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, ücretlerin doğrudan ilçe belediye meclis kararlarıyla belirlendiğini söyledi. Yorgancılar, Kocaoğlu’ndan yürürlükteki atık bertaraf yönetmeliği uyarınca, verilmiş kararların gözden geçirilip düzeltilmesini istedi.

Ender Yorgancılar, esnaf odalarına üye fırıncılara uygulanan su faturalarındaki indirimli tarifenin sanayi ve ticaret odası üyesi fırıncılara da uygulanmasının sağlanmasını istedi. Yorgancılar, kentsel dönüşüm kapsamında İzmir’in özlemle beklediği kent estetiğine bir an önce kavuşmasını, şehrin kimliğini öne çıkaracak bir vizyonun oluşturulmasını dilediklerini sözlerine ekledi.

Tarih: 26/12/2011
467 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri