Yazdır Arkadaşına gönder
Sağlıklı Yaşıyoruz grubu 5. yılını İzmir'de kutlayacak
Sağlıklı Yaşıyoruz grubu 5. yılını İzmir'de kutlayacakSosyal medyada 2012 yılından bu yana Karatay diyeti (sağlıklı beslenmesi) yaparak kilo vermiş ve sağlığına kavuşmuş kişilerin deneyimlerini paylaştığı sivil toplum kuruluşu Sağlıklı Yaşıyoruz, 5.kuruluş yıldönümünü İzmir’de bir panelle kutlayacak. Facebook’ta 300 bini aşkın takipçisi bulunan grubun düzenleyeceği “Sağlıklı Besleniyoruz, Sağlıklı Yaşıyoruz” paneli 9 Aralık 2017 Cumartesi günü, Kültürpark’ta İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde düzenlenecek. Saat 10.00 -17.30 arasındaki panelde evde yoğurt ve turşu yapımı da uzmanlar tarafından uygulamalı olarak gösterilecek.

Deneyimlerini paylaşacaklar

Facebook’ta sağlıklı yaşam ile ilgili merak eden sorulara yanıt veren grubun kurucularını, uzman doktorlarını, A takımı üyelerini ve gönüllülerini bir araya getirecek panel saat 10.00’da başlayacak.
Panelde ilk konuşmacılar olan, grubun kurucuları Nurçin ve Okan Çağlar, Sağlıklı Yaşıyoruz’u tanıtacak. Çağlar ailesi, kendi deneyimlerinden örneklerle Karatay’ın izinde nasıl kilo verdiklerini ve ilaçlardan nasıl kurtulduklarını anlatacak.

Uygulamalı turşu yapımı

Saat 17.30’a kadar sürecek etkinlikte; 9 Eylül Üniversitesi Fizyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Nazan Uysal Harzadın “Beslenme sağlık ilişkisi” ve “Mikro besinlerin sağlık açısından önemi”, Karaot Tohum Derneği Kurucusu Feray Karapınar “Yerel tohum, geleneksel tarım olmadan sağlıklı yaşamak mümkün değil”, Aile Hekimliği Uzmanı Dr. Tuğba Bildik “Yoğurdun yararları, evde yoğurt yapmanın önemi ve yoğurt yapımı”, Klinik Eczacı, Fitoterapist Elif Kaya “Fermente gıdaların beslenmede önemi ve uygulamalı fermente turşu yapımı”, Urla Devlet Hastanesi’nde görevli Çocuk Sağlığı ve Hast. Uzmanı Dr. Hande Namal Türkyılmaz “Çocuk beslenmesi”, Zeytin Dostu Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ecz. Atilla Totoş “Zeytinyağının sağlık üzerine etkileri”, Venividi Göz Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Sultan Kaya “Sağlıklı gözler sağlıklı vücutta bulunur”, Uzm. Dr. Deniz Şimşek “Genlerimiz kaderimiz değil, yatkınlığımızdır” başlıklı sunumlarını paylaşacak.

Sağlıklı Yaşıyoruz’un 5. kuruluş yıldönümünü de kutlayacağı etkinlikte, sağlıklı yaşamın ayrılmaz parçası müzik dinletisi ve dans da yer alacak. Uzmanların katılımcıların sorularını yanıtlanacağı panele katılım ücretsiz.

Tarih: 6/12/2017
5286 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri