Yazdır Arkadaşına gönder
Sabaha kadar müzik; hem de bedava!
Konuk Yazar
Konuk YazarGerçek Sağlamer
İzmirliBelediye arsenikli su tartışmasında çareyi buldu: Sabaha kadar müzik yayınına izin vermek; hem de bedava! Gerçi arsenikli su verilen bölgelerden Bornova'ya gitmiyor ses ama yeni eğlence alanımız Turan'ın çevresinde, karşısında, yakınında, yamacında bulunan her bölge yararlanabiliyor bu hizmetten.

Yayın sabahın ilk ışıklarına kadar sürüyor. Bazı ufak tefek sorunlar var elbette. Bir kere istek yapma şansınız yok; ne çalarsa o! Müziği tüm tınılarıyla da dinleyemiyorsunuz; baslar ağırlıkta... Sesi biraz açar mısınız ya da kapar mısınız deme şansınız da yok!

Yorulduysanız, artık müzik dinlemek istemiyorsanız da yapacak bir şey yok; eğlence sabaha kadar sürüyor! Ancak sabaha karşı saat dört sularında müzik yayını sona eriyor.

Uykunuz tamamen kaçmadıysa birkaç saat uyuma şansınız var. Ertesi sabah pestiliniz çıkmış vaziyette işe gidiyorsunuz ama olsun: Sabaha kadar eğlendiniz, hem de bedava; üstelik geçim derdiymiş, arsenikli suymuş, hiçbirisini düşünemez hale geliyorsunuz. Daha ne istiyorsunuz?

Işin şaka kaldırır yanı yok aslında ama yapacak başka bir şey de yok ne yazık ki! Geçen yıldan bu yana süren sorun bir türlü çözülemiyor. Herkesin eli kolu bağlı sanki!

Yayını yapan yer belli: Turan'daki eğlence merkezleri... Sabaha kadar bam bam Izmir yıkılıyor: Göztepe, Hatay, Bayraklı, Karşıyaka, hatta şikayet edilen 155'in Tepecik'teki polis memurları bile sesi duyuyormuş. Şikayet için aradığımız 155'teki görevli daha derdimizi söylemeden anladı hemen:

"Ilk arayan değilsiniz, ses bize kadar geliyor. Her gece ekip yollayıp ikaz ediyoruz. Valilik ya da belediyenin alanına giriyor ama ölçümün bu saatlerde yapılması gerekiyor ki sorun ortaya çıksın!"

Yetkililerin evlerinden ses duyulmuyor olsa gerek ki onlar o saatlerde mışıl mışıl uyuyorlar tabii!

Karşıyaka Belediyesi'ne şikayet yapıldı ama kurallara aykırı bir durum belirlenemedi. Büyükşehir Belediyesi'nin ilgili birimleri de durumdan haberdar ama ne hikmetse onlar da duruma engel olamıyor. Belki hukuk çare olabilir ama koskoca belediyelerin baş edemediği işletme sahipleriyle vatandaş hangi cesaretle uğraşsın?

En iyisi kulakları tıkamak ya da üç günlük dünya, zaten arsenik de ömrümüzden yiyor, eğlenmeye bak, demek herhalde!Tarih: 27/6/2008
13174 kez okundu
   Yazdır Arkadaşına gönder
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.