Yazdır Arkadaşına gönder
Otizm Korosu İZOT anneler için sahnede olacak
Otizm Korosu İZOT anneler için sahnede olacak
Otizmli bireylerden kurulmuş olan orkestra ve koro İZOT, Uluslararası Engelliler Günü kapsamında Karşıyaka’da bir konser verecek. Konsede en güzel şarkılar; sonsuz sevgi ve özveriyle çocuklarını hayata bağlayan ve onlara engel tanımamayı öğreten “Fedakar Anneler” için söylenecek.

Karşıyaka Belediyesi’nin ev sahipliğinde Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu (İZOT) konseri, 6 Aralık 2019 Cuma akşamı saat 20.00’da başlayacak. Şef Dr. Orçun Berrakçay’ın yöneteceği konserde ayrıca, otizmli Moris Karmona 15 yıl önce kaybettiği annesi anısına şiir okuyacak. Engelsiz bir yaşam için farkındalık yaratmayı da amaçlayan etkinlik, halka açık ve ücretiz olacak.

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr.Cemil Tugay “Dünyada 40 kişiden oluşan tek otizm orkestrası ve korosu olan İZOT’un bu anlamlı konserine ev sahipliği yapmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. İZOT bu kez, koşulsuz sevgi, bağlılık ve emekle engelleri aşılır kılan fedâkar annelerimiz için sahnede olacak.Biz de her zaman olduğu gibi bu özel gecede de yanlarında olacağız, herkesi bekliyoruz” dedi.


Tarih: 2/12/2019
194 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri