Yazdır Arkadaşına gönder
Narlıdere'de atık yağlar geri dönüşüme
Narlıdere'de atık yağlar geri dönüşüme

Narlıdere Belediyesi bitkisel atık yağların toplanması için çalışmalar başlattı.Firmalarla imzalanan protokol gereğince, evlerdeki bitkisel yağlar tek merkezde toplanacak ve geri dönüşüme kazandırılacak.Bu yıl 15 ton atık yağ hedeflendi
 

Bitkisel yağların geri dönüşüme kazandırılarak çevreyi korumayı hedefleyen Narlıdere Belediyesi, Kolza Biodizel ve Deha Bitkisel Atık Yağ Toplama ve Geri Kazanım firmaları ile protokol imzaladı. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin ve firma yetkililerinin katılımıyla düzenlenen törende, bu yıl toplanacak atık yağ hedefinin 15 ton olduğu belirtildi. Geçen yıl 10 ton bitkisel atık yağın toplandığı Narlıdere’de vatandaşlar, kendilerine en yakın muhtarlıklara giderek, atık yağlarını bırakabilecek.


Daha temiz bir dünyada yaşamak için

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin daha temiz bir dünyada yaşamanın gelecek nesillerin en doğal hakkı olduğunu söyledi. Engin, “Onların haklarını korumak bizlerin görev ve sorumluluğudur. İlçemizin daha güzel ve daha temiz olabilmesi adına çevreyi korumaya yönelik çalışmalarımız devam edecek.Bu duygu ve düşüncelerle hayata geçirdiğimiz projemizin Narlıderemize hayırlı olmasını dilerim" dedi.


Tarih: 7/11/2019
399 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.