Yazdır Arkadaşına gönder
Metropolis Antik Kenti'nde görkemli konser
Metropolis Antik Kenti'nde görkemli konserİzmir'in Torbalı ilçesindeki Metropolis Antik Kenti, İzmir Devlet Opera ve Balesi (İzDOB) sanatçılarının "Toprağımızdan Sesler" adlı konserine ev sahipliği yaptı. Antik tiyatroda Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ve Torbalı Belediyesi'nin işbirliğiyle düzenlenen görkemli konseri yurttaşlar hayranlıkla dinledi, sanatçıları ayakta alkışladı.

Konserde İzmir Opera Orkestrası'nı Şef Tulio Gagliardo yönetti. Birbirinden güzel türkü ve şarkılar İzmir Devlet Opera ve Balesi solistlerinden soprano Filiz Güneş, tenor Oğuz Çimen ve bas Tevfik Rodos tarafından seslendirildi. Antik tiyatronun konser için ayrılan bölümünü dolduran yurttaşlar, operanın güçlü seslerine zaman zaman eşlik etti.

"Sabahın seherinde", "Uzun İnce Bir Yoldayım", "Çalın Davulları", "Karahisar Kalesi", "Aman Avcı", "Mazi Kalbimde Yaradır", "Kerimoğlu Zeybeği", "Fikrimin İnce Gülü", "Çökertme", "Anan Var midur?", "İzmir'in Kavakları" ve "Yine Bir Gülnihal" adlı şarkı ve türküler konserde seslendirilen eserler arasında yer aldı. Sanatçılar, kimi şarkı ve türküleri yoğun istek ve alkış üzerine tekrar tekrar söyledi.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman konseri Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez ve İl Kültür Turizim Müdür Vekili Murat Karaçanta ile birlikte dinledi. Yayman, konser sonrasında orkestra şefi Gagliardo ile orkestra elemanlarını, seslendirdikleri şarkı ve türkülerle görkemli etkinliğe imza atan sanatçılar Filiz Güneş, Oğuz Çimen ve Tevfik Rodos'u, İzDOB Sanat Yönetmeni ve Müdürü Haldun Özörten'i kutladı.

Tarih: 11/10/2017
2925 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri