Yazdır Arkadaşına gönder
Mavişehir'deki Halk Park hizmete açılıyor
Mavişehir'deki Halk Park hizmete açılıyorİzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Karşıyaka Mavişehir'de yaklaşık 100 bin metrekarelik alan üzerinde oluşturduğu Halk Park’ta düzenleme çalışmaları tamamlandı. Modern ve yenilikçi bir anlayışla tasarlanan Halk Park, 13 Haziran 2018 Çarşamba günü saat 19.00’da törenle hizmete açılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Mavişehir’deki Halk Park, kentin en nitelikli parklarından biri olacak. Halk Park, yeşil alan düzenlemeleriyle kentlilere soluk aldıracak. Tasarlanan çim dinlenme alanları da İzmirliler’e keyifli bir güneşlenme olanağı sağlayacak.

Parkta vatandaşların duygu ve düşüncelerini dile getirebileceği serbest kürsü ve yazı duvarları yapıldı. Halk Park’ta 7’den 70’e her yaş grubuna uygun etkinlik ve spor alanları oluşturdu. Halk Park’ta 66 bin 500 metrekare yeşil alanın dışında üç ayrı çocuk oyun alanı ve biri ileri yaş olmak üzere iki kondisyon alanı yer aldı.

Halk Park’a şu ana kadar farklı türlerde 610 ağaç 6 bin çalı, 3 bin 750 yer örtücü ve sarılıcı bitki dikildi. Halk Park’ta bunların yanı sıra parkta ücretsiz Wi-Fi erişimi, karavan kafe, iki su duvarı ile üç yaya köprüsü de bulunuyor.

Tarih: 11/6/2018
800 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri