Yazdır Arkadaşına gönder
Kruvaziyer gemileri rotalarını Uzak Doğu'dan Akdenize çevirdi
Kruvaziyer gemileri rotalarını Uzak Doğu'dan Akdenize çevirdi
Küresel ekonominin yanı sıra dünya turizmini de sarsan koronavirüs salgını nedeniyle dev yolcu gemileri rotalarını Akdeniz’e çevirdi. Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, koronavirüsü salgını nedeniyle Dünyanın önde gelen kruvaziyer firmalarından Norwegian Cruise firmasının gemilerini Uzak Doğu yerine Akdeniz’e yönlendirdiği bilgisini paylaştı.

Kruvaziyer firmasının 2020 yılında Ege Ports Kuşadası Limanı’na planlanmış 12 seferi olduğunu belirten Öztürk, firmanın Uzak Doğu seferlerini iptal ettiğini ve Kuşadası’na 60 bin yolcu kapasiteli ek 30 sefer daha koyduğunu söyledi. Öztürk, “İnsanlığı tehdit eden bu salgın nedeniyle üzüntülüyüz. En büyük dileğimiz bu salgının insanlığa ve küresel ekonomiye daha fazla zarar vermeden önlenebilmesidir. Bu gelişmelerden dünya kruvaziyer sektörü de olumsuz etkilendi. Ancak mevcut tabloda Akdeniz’i ve ülkemizi güvenli liman olarak görmeleri memnuniyet vericidir.Yakın zamanda Norwegian Cruise firmasını diğer kruvaziyer operatörlerinin de takip edeceği ifade ediliyor.Kruvaziyer firmalarının gemilerini Uzak Doğu’dan çekerek Akdeniz’e kaydırması, Kuşadası Limanı’nın yanı sıra İzmir Limanı ve ülkemizin diğer yolcu limanlarına yeni seferlerin düzenleneceği beklentilerini artırıyor” dedi.


Tarih: 12/2/2020
620 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.