Yazdır Arkadaşına gönder
Konak'ta ücretsiz yaz okulu eğitimleri başladı
Konak'ta ücretsiz yaz okulu eğitimleri başladıKonak Belediyesi Kültür Müdürlüğü ile Kadın, Aile ve Sosyal Projeler Müdürlüğü bünyesinde yaz okulları açıldı. Yoğun talep gördüğü belirtilen ücretsiz kurslarda eğitimler başladı.

Konak Belediyesi Kültür Müdürlüğü çatısı altında açılan yaz okullarında eğitimler dörder haftalık iki dönem halinde verilecek. Kurslar belediyenin Güzelyalı ve Selahattin Akçiçek kültür merkezleri ile Dario Moreno Sanat Merkezi ve Kadriye Mahallesi’nde bu yıl hizmete giren semt merkezinde düzenleniyor.

Konak Belediyesi’nin yaz okullarında eğlenceli matematik, eğlenceli İngilizce, kısa film, drama, görsel sanatlar, ritim, farkındalık ile bu yıl ilk kez açılan “Nasıl çalışır?” atölyesi de yer alıyor.  Ücretsiz kurslara 7 - 14 yaş aralığındaki çocuklar katılıyor.

Kurslara ilginin yoğun olması nedeniyle bu yıl derslere katılımlarda devam zorunluluğu getirildi. Temmuz ve Ağustos aylarını kapsayan eğitimler sonunda tüm katılımcılara sertifika verileceği belirtildi. Öte yandan, geçen yıl olduğu gibi bu yaz da sadece çocuklara değil, anne ve babalara da çeşitli konularda eğitim seminerleri düzenlendi.

Kadın, Aile ve Sosyal Projeler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen “Konak Çocuklarıyla Güzel” projesi kapsamında açılan kurslar sayesinde çocuklar arkadaşlarıyla bir araya gelerek yazın keyfini birlikte zaman geçirerek çıkaracak. Projenin eğitimleri belediyenin Zeytinlik ile İsmet Paşa Semt Merkezleri’nde veriliyor.

Tarih: 3/7/2017
7093 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri