Yazdır Arkadaşına gönder
KİTVAK’ın Askıda Oda bağışına genç ressamdan destek
KİTVAK’ın Askıda Oda bağışına genç ressamdan destekKemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı’nın (KİTVAK) üçüncü eseri Dokuz Eylül Üniversitesi, Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’nin açılmasının ardından artan, “Askıda Oda” bağışı için vatandaşlara yaptığı çağrıya, genç ressam Aslı Önder’den destek geldi.

Ressam Önder, “Bir mesajınız var” temalı resim sergisinden elde edilecek gelirin bir bölümünü,“Askıda Oda” uygulamasında kullanılmak üzere bağışlayacağını açıkladı.

Askıda Oda bağışları için talep arttı

KİTVAK’ın maddi durumu iyi olmayan hasta ve hasta yakınlarının yararlandığı “Askıda Oda” uygulamasına katkılar sürüyor. Vakfın DEÜ Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’nin açılmasının ardından artan talepleri karşılamak için yaptığı çağrıya vatandaşların destek vermesi büyük önem taşıyor.

Son olarak KİTVAK İcra Komitesi üyesi Ressam Aslı Önder, “Bir mesajınız var” temalı resim sergisinden elde edilecek gelirin bir bölümünü Askıda Oda’ya aktaracağını açıkladı. Önder’in GT Art and Interiors Resim Galerisi’ndeki sergisi 17 Şubat 2018 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Önder’den ilk kişisel sergisi

Yurtiçi ve yurtdışında katıldığı çeşitli sergilerden sonra ilk kişisel sergisini açan Aslı Önder, uzun bir çalışma sürecinin ardından ürettiği eserlerini İzmir Alsancak’ta GT Art & Interiors’ta sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Aslı Önder “Beş Yıldan bu yana İcra Komitesi’nde olduğum KİTVAK’la gönül bağımız var. Vakıf büyük bir özveriyle, çok önemli işler yapmaya, anlamlı eserler üretmeye devam ediyor. Kitvak’ı ve çalışmalarını çok iyi bildiğimden, emeğimin bir bölümünü vakfa bağışlamak istedim. Bu sergiden elde edilecek gelirin bir bölümü Kitvak’ın ‘Askıda Oda’ projesi fonuna aktarılacak. Çalışmalarımın, hem sanatsevere hem de o kişiler vasıtasıyla tanımadıkları başka kalplere dokunacak olması beni umutlandırıyor, sergime anlam katıyor” dedi.

Ressam Aslı Önder’in “Bir mesajınız var” temalı resim sergisi Mustafabey Caddesi Kültür Apartmanı No.30 K.3 D.8 Alsancak İzmir adresinde bulunan GT Art and Interiors Resim Galerisi’nde yeralıyor. Sergi 18.00 - 20.00 saatleri arasında ziyarete açık.

Desteğin azı çoğu yok

KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Soncul bu anlamlı bağış için Önder’e teşekkür ederken, “Askıda Oda” hesabına vatandaşlardan az çok demeden destek olmalarını beklediklerini söyledi. Soncul, “Daha önce de sizlerle paylaştığımız gibi, ‘Askıda Oda’ya yoğun bir talep söz konusu. Güzel yürekli hayırsever vatandaşlarımızdan beklentimiz ve dileğimiz ‘Askıda Oda’ya desteklerini sürdürmeleri. Bu vesileyle her zaman yanımızda olmaya devam eden bağışçı ve hayırseverlerimize şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.

Tarih: 12/2/2018
944 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri