Yazdır Arkadaşına gönder
Kent-Yaşam'da gelişmeler var
Hüseyin Erciyas
Hüseyin Erciyas"Uzun" aradan sonra yeniden "merhaba" demek güzel... Sitenin emekçisi kimliğimle ve "yazmayan" yazarlarından biri olarak seslenmek, gelişmeler konusunda bilgi vermek istiyorum.

"İzmir'in haber - bilgi sitesi" söylemiyle yayın yaşamını sürdüren Kent-Yaşam, zengin içeriğiyle altı yılı geride bıraktı. Kent-Yaşam'da yayımlanan ve arşivlenen haber sayısı 15 bini geçti. Kent-Yaşam'ın ziyaretçi sayısının 3 milyona yaklaşmasının sevincini yaşıyoruz.

Son altı aylık site istatistiklerine baktığımızda, Kent-Yaşam'ın ortalama günlük tekil ziyaretçi sayısının 2 bin 800 ile 3 bin arasında değiştiği görülüyor. IP (Internet Protokol) adresi kotalı kayıt sisteminde, gerçekte sitemizi ziyaret eden sayısının bunun çok üstünde olduğunu düşünüyoruz.

Kent-Yaşam'ı kaynak gösteren ya da öneren web / blog site sayısının azımsanmayacak kadar çok olduğunu ve giderek arttığını görüyoruz. Altı yıldır yaşamını sürdüren Kent - Yaşam'a gösterilen ilgi, duyulan güven ve verilen katkıya teşekkür ediyoruz.

Son iki yılda Kent-Yaşam'da yayınlanan güncel / günlük haber sayısında büyük artış oldu. Bunda değerli meslektaşlarımızın büyük payı var. Bir dönem Serap Dikmen Ahmetoğlu'nun katkısıyla hızlanan haber trafiği, yine bir dönem Sabriye Mercan Bolulu'nun haber sorumluluğunu üstlenip sürece el atmasıyla büyük hız kazandı.

Bir süre Sıla Gülseven'in haber sorumluluğu bayrağını devralmasıyla hızını arttıran güncel haber trafiği, yine meslektaşımız Çiğdem Askeri'nin sürece katılmasıyla doruğa ulaştı. Kent haberciliği sorumluluğunu büyük özveriyle üstlenen, ilkeli ve dürüst yaklaşımlarıyla yan yana durmaktan büyük keyif aldığımız sevgili meslektaşlarımıza en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Türksite programına konuk olduk

İzmir'in haber-bilgi sitesi Kent-Yaşam, TRT INT'te 1 Haziran 2008 Pazar günü yayınlanan, TRT İzmir Televizyonu yapımı "Türksite" programına konu ve konuk oldu. Saat 12:10'dan başlayarak canlı yayınlanan programa sitenin emekçisi sıfatıyla konuk olarak katıldım. Yönetmenliğini Bora Uçar'ın, yapımcılığını Nükhet Yılmaz'ın üstlendiği, Bercis Akgönenç'in hazırladığı, Tolga Kızılkaya'nın danışmanlığını yaptığı programı Duygu Sücan sundu. Program, banttan ve canlı yayınlanan bölümlerinde Kent-Yaşam'ı anlatma olanağı tanıdı. Beş kıtada TRT INT'i izleyen yurttaşlarla Kent-Yaşam'ı buluşturduk. Alışılagelmiş televizyoncu söylemiyle seslenelim : Yapımda ve yayında emeği geçenlere sonsuz teşekkürler... http://www.turksite.gen.tr

Kent-Yaşam'a reklam almaya başladık

Büyük kirliliğin yaşandığı medya ortamında bir "liman", bir "kale" olarak nitelediğimiz Kent-Yaşam'ı ticari kaygılardan, paradan puldan uzak tutmaya özen gösterdik. Bu konuda yönelen istemlere, öneri ve öngörülere karşı durduk. Hep amiral gemimiz, ticari işletmemiz Estetik Reklam'ın olanaklarını seferber ettik.

Hiç yönelmedik. Hep direndik. Tam beş buçuk yıl sonra direnmekten vazgeçtik. Kent-Yaşam'a reklam aldık. Arzulanan haber - bilgi ve yazı içeriği düzeyine yaklaştığını düşünmeye başladığımız sırada gelen istemleri değerlendirdik. Alçak gönüllü yaklaşımla reklam yayın yerleri, ölçüleri, bir fiyat çizelgesi belirledik ve duyurduk.

İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Ticaret AŞ İZFAŞ ilk "reklam veren" oldu. Onu İzmir Doğalgaz Dağıtım AŞ İZMİRGAZ izledi. Ardından İzmir Ticaret Odası İZTO'nun tartışma yaratan, sitemizde de tartışılan "İzmir'e logo arayışı" ile ilgili reklam şeridi geldi.

İzmir'in haber bilgi sitesi Kent-Yaşam'da yayınlanan üç reklam çalışmasının ortak noktası, her birinin ünvanında "İzmir" olan kurum ve kuruluşlardan gelmiş olması. Kent-Yaşam'ı bulunduğu noktadan daha ileriye götürecek, kendi haber almasını gerçekleştirebileceği özgün haber merkezine kavuşturacak katkı düzeyine erişmeyi ümit ediyoruz.

Sağlıkla kalın...

Tarih: 11/6/2008
11146 kez okundu
   Yazdır Arkadaşına gönder
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.