Yazdır Arkadaşına gönder
Kent-Yaşam'a yazarları güç veriyor
Hüseyin Erciyas
Hüseyin ErciyasBilindiği gibi Kent-Yaşam'ın yazı ailesi "Kent-Yaşam yazarları" ve "yazıları Kent-Yaşam'da da yayınlanan yazarlar" olarak ikiye ayrılıyor. Tanımlamamız ne olursa olsun, bize herhangi bir karşılık beklemeden yönelen yazarlarımız, değerli görüş, öneri ve izlenimlerini Kent-Yaşam izleyenleriyle paylaşıyor. Ayşe Başak Kaban, Emel Akçay Uzun, Ercan Sever, Işık Teoman, aramıza yeni katılan eski dost Mustafa Kirman ile Orhan Beşikçi, en küçük yazarımız Öykü Bolulu, Saadet Erciyas, Şirin Yörük ve Yaşar Ürük, düzenli yazan Kent-Yaşam yazarları...

Keşke, aralarında benim de bulunduğum, Barış Kudar, Duygu Özsüphandağ Yayman, Engin Yavuz, Gökhan Dökmeoğlu, Sabriye Mercan Bolulu ve Serap Dikmen Ahmetoğlu da diğer Kent-Yaşam yazarları gibi sık ve düzenli yazsa... Kent-Yaşam düşünce paylaşım platformunda, bu yönde, arzuladığımız biçimde ve birlikte yol alamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz.

Konuk yazarların yanında bir de yazıları Kent-Yaşam'da yayınlanan yazarlarımız var. Agah Agamemnon'un İzmir'e Yakın Plan'da, Çağlayan Bilgen'in Milliyet Ege'de, Cengiz Türksoy'un Akşam Ege'de, Dilek Gappi'nin Gözlem'de, Erdal İzgi'nin Yenigün'de, Fevzi Yılmaz'ın İzmir'e Yakın Plan'da, Hasan Tahsin Kocabaş'ın Son Kurşun adlı web sitesinde, Dr. Mustafa Tamer'in çeşitli sitelerde, Münir Koçaslan'ın Posta Ege'de, Tufan Atakişi'nin İzmir İzmir Kent Kültürü Dergisi'nde, Ümit Otan'ın medya eleştiri sitelerinde yayınlanan yazıları Kent-Yaşam'da da yer buluyor.

Bu arada, sitenin emek vereni olarak keyif aldığım bir konuyu da dikkatlere sunmak istiyorum. Kent-Yaşam yazarlarından Işık Teoman, birbirinden güzel ve bir o kadar da kışkırtıcı, görsel gereçlerle süslü gezi yazılarını Yenigün okurlarıyla paylaşıyor. Arkadaşımız, gazetede yayımlanan yazılarında Kent-Yaşam'ın kaynak gösterilmesi konusundaki duyarlı bir tavır sergiliyor. Bu tavrını çok önemsiyor, teşekkür ediyor ve örnek olmasını diliyoruz.

Saadet Erciyas yalnızca Kent-Yaşam'da

Kent-Yaşam yolculuğuna sevgili eşim ve meslektaşım Saadet Erciyas ile birlikte çıktık. Saadet, sitede yayınlanan yazılarını adına açılan "Kent-Yaşam" başlıklı köşede Akşam Ege okurlarıyla paylaştı. Yanlış anımsamıyorsam, 14 Nisan 2004 günü yazdığı "Saksıda Bir Çiçek Olmak" başlıklı yazı, Akşam Ege'de yayımlanan ilk yazısıydı. 24 Nisan 2008 günü kaleme aldığı "Ey Türkler, uyumayın!" başlıklı yazı, Saadet'in Akşam Ege'de yayımlanan son yazısı oldu.

Saadet'in bir sonraki yazısı, Akşam Ege'nin yayınına ara verilmesi nedeniyle yayımlanamadı. Dört yıldan bu yana, önce iki haftada bir, daha sonra haftada bir yazı verdiği gazete, nezaket gösterip yazarına yayıma ara verileceğini bildirmedi. Ekin yayımlanmayacağı haberini gazete bayisinden alan Saadet, gazetenin bölge yöneticilerinden ekin bir süre sonra, yeni yüzüyle yayımlanacağını öğrendi.

Gazetenin yerel yöneticisi, "Biz daha sonra haber vereceğiz" demiş. Yenilenen yüzüyle ek yeniden yayımlanmaya başladı, ama Saadet'in yeniden yazıp yazmayacağına ilişkin bir bilgi verilmedi. Saadet'in dört yıldır yayımlanan köşesi sessizce kaldırıldı. Gazete yöneticisi, yazarın yazılarına son verildiğini bildirme nezaketini de göstermedi.

Her neyse... Saadet, daha önce olduğu gibi, bundan böyle yazılarını yalnızca Kent-Yaşam okurlarıyla paylaşacak.

Sağlıkla kalın...

Tarih: 18/6/2008
10582 kez okundu
   Yazdır Arkadaşına gönder
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.