Yazdır Arkadaşına gönder
Kavacık Üzüm Festivali’yle şenlenecek
Kavacık Üzüm Festivali’yle şenlenecek
Karabağlar ilçesine bağlı Kavacık Köyü’nde hafta sonu festival şenliği yaşanacak. Bu yıl 15-16 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenecek festival, Köy Meydanı’nda gerçekleşecek.Karabağlar Belediyesi’nce yerel üretimi desteklemek ve köy kalkınmasına katkılı olmak amacıyla düzenlenen festivalde, konser, halk oyunları, film gösteriminin yanı sıra üzüm yarışması da yapılacak. İki gün boyunca çocuklara ve yetişkinlere yönelik atölye çalışmaları ve animasyon gösterileri de gerçekleştirilecek.

Kavacık’a çok yönlü yatırım

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, büyük önem verdikleri festivalin sadece yerli değil, yabancı turistler tarafından da ilgiyle izlendiğini belirtti. Kavacık Köyü için İngilizce kitapçık bastıran Karabağlar Belediyesi, aynı zamanda festivalin Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillenmesini de sağladı.
Kavacık Üzümü'nün coğrafi işaretini almak için de çalışmalar sürdürülürken, köyün gelişmesi ve güzelleşmesi için belediye, Dokuz Eylül Üniversitesi ile bir protokol imzaladı. Çalışmaların önümüzdeki yıl Dokuz Eylül Üniversitesi’nce hazırlanan köy evi, meydan ve sokak iyileştirmeleriyle ilgili kentsel tasarım projeleri ile süreceği belirtildi.

Kavacık için çok yönlü yatırımlarını sürdüren Karabağlar Belediyesi, Kavacıklı kadınlar için Kavacık Kadın Kooperatifi Üretim ve İşletme Atölyesi kurdu. Böylece kadınların köyde ürettikleri ürünleri daha rahat satmasına ve çalışma hayatına katılmalarına olanak sağladı.Belediye gençlerin köyde spor yapmasını sağlamak için de modern bir halı saha açtı.


Tarih: 11/9/2018
1013 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.