Yazdır Arkadaşına gönder
Karşıyaka'da sanat sezonu açılıyor
Karşıyaka'da sanat sezonu açılıyorUzun yaz tatilinin ardından Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi 9 Ekim’de “perde” diyecek. Henüz ilk yılında 75 gösteriyle 28 bin izleyiciye ulaşan Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi, bu yıl da ünlü isimleri Karşıyakalı sanatseverlerle buluşturacak.

Karşıyakalı sanatseverlerin büyük bir merakla beklediği 2012-2013 sezonu 9 Ekim Salı günü saat:20.30’da “Sonbahar Tınıları” Şan Konseri ile başlayacak. İstanbul Devlet Opera ve balesi solist sanatçılarından soprano Otilia Radelascu ile tenor Hüseyin Likos’un sahne alacağı konserde Puccini, Verdi, Donizetti, Massenet, Lehar ve Gershwin’in eserleri seslendirilecek. Solistlere İstanbul Devlet Opera ve Balesi başkorrepetitörü piyanist Ender Ormancılar eşlik edecek.

Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi’nde, 4-6 Ekim’de Üzeyir Hacıbekov’un “Arşın Mal Alan” opereti, 12 ve 15 Ekim tarihinde ise “Pamuk Prenses” isimli çocuk oyunu sahnelenecek.
14 Ekim Pazar günü saat:16.00’da usta şair Sunay Akın, 20.30’da da Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu “Beni Yeniden Sev” isimli oyunla sanatseverlerin karşısında olacak.

19 Ekim Cuma sabahı çocuklar için “Eşekler Karnavalı” isimli oyunun sahneleneceği Opera ve Tiyatro Sahnesi’nde, aynı günün akşamı ise Komedi Tiyatro “Matrak Adamlar” isimli oyunla seyirci karşısında olacak. Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi’nin Ekim ayı programının son etkinliği ise 31 Ekim Çarşamba akşamı gerçekleştirilecek “İspanya Düşleri” başlıklı Keman-Piyano resitali olacak. Resitalde, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası kemancısı Hasan Tura ile Müge Hendekli sahne alacak.

Tarih: 27/9/2012
554 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri