Yazdır Arkadaşına gönder
Karşıyaka’da “Kitap Kulübü” buluşmaları başlıyor
Karşıyaka’da “Kitap Kulübü” buluşmaları başlıyor
Karşıyaka Belediyesi, Ekim ayında Çarşı Kültür Merkezi’nde hizmete açtığı Büyüktanır Homeros Kütüphanesi bünyesinde “Kitap Kulübü” kurdu. Farklı yaş ve meslek gruplarından edebiyat tutkunlarını bir araya getirecek olan kulüp, ilk buluşmasını 6 Aralık 2019 Cuma günü gerçekleştirecek.

"Her kitap yeni bir dünya, birlikte keşfedelim” sloganıyla düzenlenecek etkinlik, saat 11.00’da başlayacak. Etkinlikte okurlar Funda Sakaoğlu'nun moderatörlüğünde, Çinli Yazar Yu Hua’nın “Yaşamak” adlı eserini okuyacak ve kitap üzerine düşüncelerini paylaşacak. Büyüktanır Homeros Kütüphanesi Kitap Kulübü, her ay farklı bir eser ile kitapseverleri buluşturmaya devam edecek.

‘Kitap Kulübü’ projesi ile okuma alışkanlığının artmasına katkı sağlamayı ve toplumda kitap sevgisini artırmayı hedeflediklerini aktaran Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay “Çağdaş bir toplum ve aydınlık bir gelecek için daha fazla okumalı ve daha fazla düşünce üretmeliyiz. Karşıyaka Belediyesi olarak bu anlayışla açtığımız kütüphanemizi bir de Kitap Kulübü ile güçlendirmekten mutluluk duyuyoruz. Her ay gerçekleşecek buluşmalarımıza tüm kitapseverleri bekliyoruz” dedi.


Tarih: 1/12/2019
209 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri