Yazdır Arkadaşına gönder
İzTO’nun yeni Başkanı Mahmut Özgener
İzTO’nun yeni Başkanı Mahmut Özgenerİzmir Ticaret Odası’nın (İzTO) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Mahmut Özgener, İzTO Meclis Başkanlığı’na Selami Özpoyraz seçildi. İzTO’nun önceki başkanı Ekrem Demirtaş’a 26 yıl boyunca verdiği hizmetler için teşekkür eden Özgener, “Değişim ihtiyacı sandığa yansıdı ve kent ekonomisine yön verecek değişim başlamış oldu” dedi.

09 Nisan 2018 Pazartesi günü yapılan İzmir Ticaret Odası’nın seçimlerinde üyelerin oylarıyla belirlenen 174 meclis üyesi, 14 Nisan 2018 Cumartesi günü oda binasında bir araya geldi. İzTO meclis üyeleri, yönetim kurulu başkanı, yönetim kurulu, TOBB genel kurul delegeleri ve disiplin kurulu asil ile yedek üyelerini seçmek için sandık başına gitti.

Tek listeyle gidilen seçimlerde Mahmut Özgener, 151 oyla İzTO’nun 11. Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.Eyüp Cemal Elmasoğlu, Ali Osman Öğmen, Abdullah Salkım, İsmail Kahraman, Serdar Gökhan Arıkan, Şenol Aslanoğlu, Mehmet Şahin Çakan, Mert Pala, Oğuz Özkardeş ve Emre Kızılgüneşler de yönetim kurulu asil üyeliklerine seçildi.

Seçilmesinin ardından gazetecilere ilk açıklamasını yapan İzTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, bir önceki başkan Ekrem Demirtaş’a 26 yıl boyunca odaya verdiği hizmetler nedeniyle teşekkür etti. Altı ay önce çıktığı adaylık sürecinde sona geldiğini belirten ve “Rekor bir oyla seçildiğimi zannediyorum. Değişim ihtiyacı bugün sandığa yansıdı. Artık yeni şeyler söyleme ve ekonomiyi hareketlendirme zamanı geldi” diyen Özgener, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Meclis üyelerimizin teveccühü ile de bugün burada, kent ekonomisine yön verecek değişim başlamış oldu. Bundan sonraki ilk işimiz birleştirici ve tüm karar süreçlerinde ortak hareket eden bir yönetim anlayışını getirmek olacak. Artık bu bina tüccarlarımızı, üyelerimizi her türlü risklerden, gelenekselci anlayış ve bireysellikten koruyan bir kale olacak. Ayrıca, görecekleri samimiyet ile aidiyet duygularını arttırarak adeta ikinci evleri olacak.”

Özpoyraz İzTO Meclis Başkanı

İzmir Ticaret Odası’nın seçim maratonu meclis başkanlık divanı seçimiyle tamamlandı. Yeni dönemin ilk meclis toplantısını en yaşlı üye sıfatıyla Akın Kazançoğlu yönetti. Olağanüstü meclis toplantısında, meclis başkanlık divanı seçimi yapıldı. İzTO Meclis Başkanlığı için Rebii Akdurak ile Selami Özpoyraz aday oldu. Selami Özpoyraz, 96 oyla başkan seçilirken, Rebii Akdurak 73 oyda kaldı.

İrfan Erol ve Yavuz Ateşalp de meclis başkan yardımcılığına, Ali Yaramışlı da katip üyeliğe seçildi. Yılmaz Eroğlu, Kasım Gündüz, Yağız Kaan Kazançoğlu, Salih Demiryürek, İsmail Akdemir ve Reşat Budak Disiplin Kurulu Üyeliklerine seçilen isimler oldu. TOBB Genel Kurul Delegeliklerine şu isimler seçildi:

Akın Kazançoğlu, Hüseyin Sağır, Nihat Dirin, Abdurrahman Aydoğan, Veysel Murat, Özkan Başpınar, Abdülhakim Bingöl, Muzaffer Egi, Gürcan Gümüş, Levent Bendeş, Mehmet Ceylan, Ercan Çelikkaya, Mustafa İduğ, Yaşar Baş, İrfan Erol, Fikret Özkaya, Cihangir Lübiç, Ali Sorgun Özbalcı, Veysi Kubba, Metin Aztekin, Ahmet Selik, Ziya Dağlıer, Emin Melih Çırpar ve Tankut Gülümser.

Tarih: 14/4/2018
2107 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri