Yazdır Arkadaşına gönder
Balçova Teleferik Tesisleri'nin bakımı tamamlandı
Balçova Teleferik Tesisleri'nin bakımı tamamlandıİzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Avrupa Birliği standartlarında yenilenerek dört yıl önce hizmete açtığı ve o tarihten bu yana yaklaşık 1.6 milyon kişinin ziyaret ettiği Balçova Teleferik Tesisleri’nde bakım çalışmaları tamamlandı. Peyzajı yenilenen, otomasyon ve elektrik sistemlerinde iyileştirme ve bakımlar yapılan Balçova Teleferik Tesisleri 12 Mart 2019 Salı günü hizmete açıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, yılda bir kez yapılması zorunlu olan periyodik bakım çalışması kapsamında sistemdeki tüm hareketli parçalar elden geçirildi, talimatlar kapsamında değiştirilmesi gereken parçalar yenilendi. Otomasyon ve elektrik sistemlerinde iyileştirme ve bakımlar yapıldı.

Bakım çalışmaları sırasında kabinlerde yolcu konforunun artırılması adına ses ve sarsıntıyı azaltacak iyileştirmeler de gerçekleştirildi. Yolcuların temas ettiği tüm aksamlar ise hijyen kuralları çerçevesinde özel malzemeler kullanılarak temizlendi. Çalışmalar kapsamında tesisin peyzajı da yenilendi. Teleferik, 12 Mart 2019 Salı günü hizmet vermeye başladı.

4 dakikalık eşsiz yolculuk

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZULAŞ şirketi tarafından işletilen Teleferik Tesisi’nde bulunan 8 kişilik teleferik gondolları, yaklaşık 4 dakikada Balçova Dede Dağı’na çıkarak İzmir’i farklı bir açıdan seyretme olanağı sunuyor. Yolculuk sırasında İzmir’i panoramik ve heyecan verici bir manzaradan seyretme şansına sahip olan ziyaretçiler, zirvede eşsiz bir doğa içinde, çam ağaçlarının yeşilliğinde, tertemiz bir havada yürüyüş yapabiliyor; tesislerden ve mesire alanlarından yararlanabiliyor.

Haftanın altı günü hizmet veren Balçova Teleferik Tesisi, pazartesi günleri bakım nedeniyle kapalı. 0–5 yaş arası çocuklara ücretsiz hizmet veren tesiste yolcu bilet fiyatı 9 lira.

Tarih: 12/3/2019
1400 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri