Yazdır Arkadaşına gönder
İzmir Kültür Turları ilgi çekiyor
İzmir Kültür Turları ilgi çekiyorKonak Belediyesi, vatandaşların kent kültürünü geliştirmek amacıyla düzenlediği “İzmir Kültür Turları”nın ikinci bölümü olan “Antik Çağ Güzergâhı” gazeteci Yaşar Aksoy’un anlatımıyla gezildi. İlginin yoğun olduğu tur kapsamında İzmir’in tarihine ışık tutan müze ve ören yerleri ziyaret edildi.

Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, kenti, kentliyi, kültürünü ve tarihini iyi bilen usta gazeteci Yaşar Aksoy ile kültür yolculuklarının devam edeceğini belirterek, “Yıllardır İzmir’de yaşayıp, kentini tanımayan insanlarla büyük katılım sağlanan kültür turlarının ilkinde olduğu gibi ikincisinde de büyük bir ilgi yaşandı. Kentte yaşayanlar bu bilgilere adeta susamış. Gezip, gördüler, bilgi sahibi oldular. Tüm İzmirlileri kültür turlarına bekliyoruz” dedi.

İzmir’i tarihi, kültürü, dokusu ve ruhuyla tanımak isteyenler için kaçırılmaz bir fırsat olan geziler, Mayıs ayında gerçekleştirilecek “Kemeraltı” ve “Atatürk Turu” ile tamamlanmış olacak.

Tarih: 30/4/2011
543 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.