Yazdır Arkadaşına gönder
İKÇÜ Tıp Fakültesi öğrencilerini çiçeklerle karşıladı
İKÇÜ Tıp Fakültesi öğrencilerini çiçeklerle karşıladıİzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni tercih ederek eğitime başlayan 108 genç hekim adayı, kapıda çiçeklerle karşılandı. Yeni öğrenciler, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Malas, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Dr. Güney Aktaş eşliğinde uygulamalı derslerinin geçeceği İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni gezerek hastane hakkında bilgi aldı.

Genç hekim adayları, Başhekim Prof. Dr. Behzat Özkan tarafından merkez konferans salonunda kabul edildi. Ziyarete Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Malas, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Behzat Özkan, Başhekim Yardımcısı Serdar Bayrak, Başhemşire Özlem Karadağ katıldı.

Başhekim Prof. Dr. Behzat Özkangenç, hekim adaylarının İzmir’in en genç devlet üniversitesi ile bölgenin en güçlü hastanelerinden biri olan İKÇÜ atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde eğitim görecek olmalarının çok büyük bir şans olduğunu dile getirdi. Prof. Dr. Özkan, “Ege Bölgesinin dinamo hastanesinde ‘amiral gemisi’ hastanesinde değerli hocalarınızın eşliğinde çok kutsal bir mesleğe adım atıyorsunuz. Hastanemiz 1150 yataklı, 100 bin metrekare alanda hizmet veren devasa bir hastane. Bir üniversite hastanesinde olması gereken tüm kliniklerin hemen hemen hepsi var” dedi.

Tarih: 28/9/2012
545 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri