Yazdır Arkadaşına gönder
Hediye Selda Yılmaz Dünyanın Renkleri
Hediye Selda Yılmaz"1972 yılında Aksaray'da doğdum. Halen bir kamu kuruluşunda tıbbi teknolog olarak çalışmaktayım. Okuma ve yazma eylemi çocukluğumdan beri hep gündemimde oldu. İlkokul dördüncü sınıfta, "hep aynı şiirler" diyerek kendi yazdığım şiiri Cumhuriyet Bayramı'nda okudum.

İlk yazım 17 yaşımda Gençlik Dünyası adlı dergide yayınlandı. Mesleki dergilerde bir kaç yazım yayınlandı. Ama beni edebiyat daha çok çekti.

Babam iyi bir okur, yazar ve edebiyat eleştirmenidir. Onun desteği ve itici gücüyle kırkından sonra adam akıllı yazmaya başladım. Afrodisyas Sanat dergisinde bir yazım yayınlandı. Tmolos Edebiyat dergisinde her ay düzenli olarak yazıyorum.

Gezmeyi, yeni yaşantılara tanıklık etmeyi, dünyanın her yerinden ve Anadolu'nun tüm etnik müziklerini dinlemeyi seviyorum. Ayrıca fotoğraf ve el sanatları ile ilgileniyorum.

Dünyadan ve ülkemizin sonsuz kültüründen beslenen gezi yazıları, anlatılar, izlenimler, öyküler yazmaya çalışıyorum. Zaman zaman unutulmaya yüz tutan mektup türünde de yazılar deniyorum.

Beş yıl Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nda "Okuyorum, Oynuyorum" ve "Sağlığı Geliştirme" projelerinde eğitmenlik ve gönüllülük yaptım. Özellikle "Okuyorum, Oynuyorum" projesini çok sevdim. Çocuklara okuma sevgisini oyunlarla kazandırmayı amaçlayan bir proje. Bana da çok katkıları oldu. Emekli olunca tekrar bu tür projelerde yer almayı düşünüyorum."
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.