Yazdır Arkadaşına gönder
Geçmen’in gözünden Dünyanın Bütün Çocukları Sergisi
Geçmen’in gözünden Dünyanın Bütün Çocukları SergisiGeçtiğimiz yıl yaşamını yitiren İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Ragıp Geçmen anısına düzenlenen “İsmail Ragıp Geçmen’in Gözünden Dünyanın Bütün Çocukları Fotoğraf Sergisi", Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde açıldı.

Sergi, Geçmen’in Vietnam’dan Peru’ya, Kenya’dan Meksika’ya dünyanın 86 farklı ülkesinde çektiği çocuk fotoğraflarından oluşuyor.

Serginin açılışında konuşan İGC Başkanı Misket Dikmen, İsmail Ragıp Geçmen’i doğum günü olan 11 Eylül’de düzenlenen sergiyle anmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Dikmen, “İsmail, can şenliği olarak tanımladığı çocukları dünyanın dört bir yanında sevgiyle fotoğrafladı.Onu bu yıl Dünyanın Bütün Çocukları ile andık, önümüzdeki yıl Dünyanın Bütün Kadınları ile anacağız. Bir müjdemiz daha var.Dünya gezgini İsmail’in, gezi gözlem ve anılarından derlenecek bir kitap hazırlığındayız. Bu kitabın basımı için Karşıyaka Belediye Başkanımız Hüseyin Mutlu Akpınar desteklerini esirgemeyeceklerini açıkladı. Hüseyin Mutlu başkana ve sergimiz için Türkan Saylan Kültür Merkezi’ni bizlere açan Sema başkana şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Geçmen’in mesai arkadaşı Binali Erdoğan’ın da bir teşekkür konuşması yaptığı serginin açılışında Geçmen’in doğum günü pastası da kesildi. Geliri lösemili çocuklara bağışlanacak sergi, 14 Eylül 2018 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Tarih: 12/9/2018
1054 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.