Yazdır Arkadaşına gönder
Gazeteci Güler Özkan yaşama veda etti
Gazeteci Güler Özkan yaşama veda etti
İzmir basını başarılı ve sevilen bir duayen gazeteciyi daha yitirmenin üzüntüsünü yaşıyor. İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesi, ekonomi muhabiri gazeteci Güler Özkan, tedavi gördüğü Amerika’da 12 Şubat 2019 Salı günü yaşamını yitirdi.

Güler Özkan kimdir?

17 Kasım 1950 tarihinde İzmir’de doğan Güler Özkan, sırasıyla Gazi İlkokulu, İzmir Özel Türk Lisesi ve İzmir Özel Çamlaraltı Lisesi’nde eğitim aldı. Ege Üniversitesi Gazetecilik Meslek Yüksek Okulu’nu bitiren Özkan, mesleğe 1970 yılında Ege Ekspres Gazetesi’nde muhabir olarak başladı.

Ticaret Gazetesi, Hürriyet Gazetesi ve Ankara Milliyet Gazetesi’nden sonra İzmir’de Anka Haber Ajansı İzmir Bürosu’nda görev yaptı, Ege Telgraf Gazetesi’nden emekli oldu.

İzmir’de İmaj Halkla İlişkiler A.Ş. kurdu. İzmir Ticaret Odası ile Ege Genç İşadamları Derneği’nde Halkla İlişkiler Danışmanlığı yaptı. Ege Genç İşadamları Derneği adına EGİAD dergisini çıkardı. Gazetem Ege’de, ESİAD’in Platform Dergisi ile Diva Magazin Dergisi’nde Genel Yayın Yönetmenliği yaptı.

Güler Özkan, Gökçen Mina adında bir kız çocuğu ile Alara adında bir kız torunu sahibiydi.


Tarih: 12/2/2019
822 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.