Yazdır Arkadaşına gönder
EÜ İletişim Fakültesi hala yeni binasına kavuşmayı bekliyor
EÜ İletişim Fakültesi hala yeni binasına kavuşmayı bekliyorEge Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin 2011-2012 Eğitim - Öğretim Yılı Akademik Kurul toplantısında konuşan Dekan Prof. Dr. Müge Elden, fakültenin son altı aylık etkinliklerini değerlendirdi. Prof. Dr. Elden fakültede yapılan yenilikler, projeler, idari, akademik, teknik değişiklikler hakkında bilgi vererek gerçekleştirilmesi planlanan projeler hakkında da açıklamalarda bulundu.

İletişim Fakültesi olarak planlanan yeni binaya kavuşmayı beklediklerini belirten Prof. Dr. Elden, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Nükleer Bilimler Enstitüsü'nün açılışı sonrasında hep birlikte yeni binamızın temelini atacağız. Bittiği zaman içinde çok sayıda dersliği, üç adet amfisi, konferans salonu, araştırma uygulama merkezleri, stüdyolar ve atölyelerin olacağı bir binaya kavuşacağız. Yapılış aşamalarının sonunda kısa süreli sıkıntının ardından fakülte olarak hepimize yakışan bir ortamda çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin bir önceki yeni bina kompleksinin temeli 6 Eylül 2007 günü düzenlenen törenle atılmıştı. Törende konuşan dönemin Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ülkü Bayındır, "Biz gereken her türlü desteği verdik ve vermeye de devam edeceğiz. İzmirli milletvekillerimiz ve yöneticilerimizden isteğimiz devamı için DPT nezdinde bize yardımcı olmaları" demişti.

İzmir Valisi Cahit Kıraç, "İletişim Fakültesi 10 trilyonluk bir yatırıma devlet desteği olmadan cesaretle girişmiş. Kendilerini kutluyorum. İzmirli hayırseverlerin ve yöneticilerin desteği ile inşaatın kısa sürede tamamlanacağını umuyorum" diye konuşmuştu.

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Mezunları Derneği (EGE İLETDER) Başkanı Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Kavaklı, "Şu anda iki koridorda eğitim veren fakültemiz, hedeflediğimiz özlem duyduğumuz uygulamaları yapabilmemize imkan vermiyor. Herkesin gücü oranında kampanyamıza katılacağına yürekten inanıyorum. Lütfen inşaatımıza bir tuğla da siz koyun" diye seslenmişti.

Dönemin EÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bülend Göksel, "İzmirli hayırseverlerin ve yöneticilerin desteği ile bugün atılan temelin çok kısa sürede binaya dönüşeceğine inancım tamdır" diye konuşmuştu. (Ege Ajans)

Tarih: 29/12/2011
652 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri