Yazdır Arkadaşına gönder
EÜ Eğitim Fakültesi pedagojik formasyon eğitimi verecek
EÜ Eğitim Fakültesi pedagojik formasyon eğitimi verecekEge Üniversitesi (EÜ) Eğitim Fakültesi mezuniyet aşamasındaki öğrenciler ve mezunlar için “pedagojik formasyon eğitimi sertifika programı” açacak. Ege Üniversitesi (EÜ) Eğitim Fakültesi 700 mezun durumunda olan öğrenciye ve mezuna pedagojik formasyon eğitimi verecek. 525 kişilik kontenjan Ege Üniversitesi, 175 kişilik kontenjan da diğer üniversitelerin lisans öğrencilerine ve mezunlarına ayırıldı.

Adayların ön kayıtları 18 - 22 Kasım 2017 tarihleri arasında  EÜ Eğitim Fakültesi Derslikler Binası’nda yapılacak. Pedagojik formasyon eğitimi sertifika programına başvuracak adayların not durumlarını veya mezun olduklarını belgelemeleri gerekiyor. Pedagojik formasyon eğitimi sertifika programı, EÜ Eğitim Fakültesi tarafından, iki yarıyıl olarak yürütülecek ve toplam 25 kredilik 10 dersten oluşacak.

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı'nda "eğitim bilimine giriş̧", "öğretim ilke ve yöntemleri", "eğitimde ölçme ve değerlendirme", "sınıf yönetimi", "eğitim psikolojisi", "seçmeli ders 1", "seçmeli ders 2", "öğretim teknolojileri ve materyal tasarımı", "özel öğretim yöntemleri", "öğretmenlik uygulaması" alanında teorik ve pratik eğitim verilecek. Programın 2017 yılının Aralık ayında başlatılması ve 2018 yılının Mayıs ayı sonunda tamamlanacak.

Sertifika programının öğrenim ücreti EÜ Yönetim Kurulu’nca 2 bin 54 lira olarak belirlendi. Program kapsamında dersler, birinci yarıyılda (Aralık 2017-Ocak 2018) yoğunlaştırılmış olarak hafta içi Pazartesi-Cuma günleri (17.00-20.15) saatleri arasında, ikinci yarıyılda (Şubat-Mayıs 2018) ise Cumartesi ve Pazar günleri 09.00-18.00 saatleri arasında Eğitim Fakültesi dersliklerinde yapılacak. Haftalık ders ve sınav programları, kesin kayıt işlemi tamamlandıktan sonra http://egitim.ege.edu.tr alan adlı web sitesinde duyurulacak. (Ege Ajans)

Tarih: 14/11/2017
3393 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri