Yazdır Arkadaşına gönder
EGSD’den moda şölenine davet
EGSD’den moda şölenine davet
İzmir bir kez daha moda şölenine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Avrupa’nın en büyük gelinlik, damatlık ve abiye fuarı olan IF Wedding Fashion İzmir bu yıl 14. kez kapılarını açıyor. 21-24 Ocak tarihleri arasında Fuar İzmir’de yapılacak IF Wedding Fashion İzmir, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) partnerliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenecek.

IF Wedding Fashion İzmir'in kapladığı alan bakımından Avrupa’nın en büyük fuarı olduğunu kaydeden EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul, herkesi bu moda şölenine davet ettiğini söyledi. Fuar kapsamında tasarım yarışmaları ve defilelerin düzenleneceğini anlatan Ertuğrul, “İzmir’e değer katan ve kentin fuarlar ve kongreler şehri olmasında en büyük paya sahip olan IF Wedding Fashion İzmir, görsel şölenleriyle katılımcıları dört gün boyunca büyüleyecek. Fuara 80 ülkeden ziyaretçinin gelmesi bekleniyor. İzmir’in gelinlik, damatlık ve abiye alanında farkını hissettireceği bir fuar olacak. Kentin izlenimlerini tasarımlara yansıdığını göreceğiz” diye konuştu. Ertuğrul fuarın sektörün yanı sıra kent ekonomisine de katkılı olacağını belirtti.

Fuar’da çeşitli etkinliklerin olacağını anlatan Hayati Ertuğrul, “21 Ocak’ta başlayacak fuarımız 24 Ocak’ta son bulurken dört günlük süre içinde pek çok etkinlik olacak. Uygulamalı drapaj, illüstrasyon çalışmaları, uygulamalı saç tasarım etkinliği, “Moda Devrimi Sergisi”, “11. Gelinlik Yarışması Sergisi” ve katılımcı firmaların defileleri olacak. Sektörün tüm bileşenleri olan kurumların destekleri ile gerçekleştirilen Fuarımıza katılan tüm firmalara şimdiden başarılı bir fuar dönemi geçirmelerini diliyorum” diye konuştu.

Bu yıl "Yeni Nesil Etkisi" teması ile düzenlenen 11. Gelinlik Tasarım Yarışması finalistlerinin gelinliklerinin dikimleri sürerken fuar açılışında gerçekleştirilecek olan defilede finalistlerin tasarımları jüri tarafından değerlendirilecek. Ayrıca, Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı ve Federasyon üyesi Dernek Başkanlarının da katılacağı fuarın ikinci gününde, başkanların gerçekleştireceği söyleşide moda sektörünün bugünü ve yarını değerlendirilecek.


Tarih: 20/1/2020
572 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.