Yazdır Arkadaşına gönder
Ebru Karaismailoğlu Yumurtacı Ebruli
Ebru Karaismailoğlu Yumurtacı1970 İzmir doğumlu, aslen Trabzon, Oflu, 1980 yılından beri kalben Bodrumluyum.

Orta öğrenimimi Özel İzmir Amerikan Koleji'nde, yüksek öğrenimimi Dokuz Eylül Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü'nde tamamlayarak, 1992 Haziran ayında iş hayatına atıldım.

On yıl özel sektörde dış ticaret alanında çalıştıktan sonra, beden ve ruh sağlığı yerinde bir evlat yetiştirebilmek ve o evladın bebeklik yıllarının tadına varabilmek arzusuyla, 2001 yılında gül gibi işimden istifa ederek kariyerime ara verdim ve bu kararımdan hiç bir zaman pişmanlık duymadım.

Oğlum iki yaşını doldurduğunda "bu kadar mola yeter" diyerek, çalışma hayatına bıraktığım yerden oldukça farklı bir alanda yeniden başladım. Tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren yabancı bir şirkette çalışmaya başlamam tamamen tesadüftü.

Hayvancılık alanında çalışmaya devam etmem ise, kendi çabalarım sayesinde oldu. Yaklaşık on yıldır, büyükbaş hayvan ithalatı konusunda çalışıyorum. "Büyük resmi görmek" olarak adlandırılan yaklaşımla söyleyecek olursam, "Ülkemin hayvancılığının gelişmesi için; yüksek nitelikli, sağlıklı damızlık büyükbaş hayvanların ithalatına aracılık ederek, sağlıklı nesillerin yetişmesine katkıda bulunuyorum."

Çiftliklerle, çiftçilerle, toprakla, canlı hayvanlarla haşır neşir olduğum için işimi çok seviyorum. Büyük küçük fark etmez, bir çiftlikte, hayvanların arasında yaşlanmak istiyorum.

Türkçe; tüm eğitim hayatım boyunca en sevdiğim ders ve daima özen gösterdiğim bir konu oldu. Dilimizin düzgün kullanılması takıntılarımdan biri. Yazmak, orta okul yıllarımdan beri sevdiğim bir uğraş. Duygu ve düşüncelerimi yazarak ifade etmeyi seviyorum. Yazarken ve yüzerken mutlu oluyorum.

Bebekleri ve çocukları, onlara bakarken gözlerim yaşaracak kadar çok seviyorum. İyi derecede İngilizce, kendimi ifade edebilecek kadar Almanca ve başlangıç düzeyinde İspanyolca biliyorum. Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği eserlerimizi dinlemekten ve söylemekten zevk alıyorum.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri