Yazdır Arkadaşına gönder
ebeveynus’un ilk sayısı yayımlandı
ebeveynus’un ilk sayısı yayımlandı
Uzun yıllardan bu yana anne - çocuk ilişkileri ve ebeveynlik alanında çalışan gazeteci Halime Sürek Kahveci’nin yayın yönetmenliğini üstlendiği ”ebeveynus” adlı derginin ilk sayısı yayımlandı. Anne babalık aklına işaret eden, çocuğuyla birlikte büyüyen ve gelişen ebeveynlere yol arkadaşı olacak içerikle hazırlandığı belirtilen ebeveynus’un Kasım sayısı kitapevlerinin raflarında yerini aldı.

Aylık olarak yayınlanacak derginin içeriğinde hamilelik döneminden ergen ebeveynliğine kadar birçok konuda doyurucu söyleşiler, güncel tartışmalara ilişkin notlar, uzman önerileri ve yeni bakış açıları yer alıyor. Uzun yıllardan bu yana anne-çocuk ve eğitim alanında gazetecilik yapan, ebeveynlik deneyimlerini paylaşan Halime Sürek Kahveci’nin kurduğu ebeveynus.com sitesi, derginin mayasını oluşturuyor.

“Benim kucağıma aldığım ilk bebek kendi çocuğumdu. Aslında günümüzde birçok annenin deneyimi de bu” diyen ebeveynus Yayın Yönetmeni Halime Sürek Kahveci, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Oğlum doğduğunda daha önce onlarca kitap okumuş olsam da ne yapacağımı bilmiyordum. Neyse ki oğlum ne yapacağını biliyordu. Bana düşen de onun tepkilerini izleyip ne yapacağıma karar vermek oldu. O zaman anladım ki annelik aslında bir öğretme süreci olduğu kadar, öğrenme süreci de. Ebeveynlik yaklaşımımın temellerini bu anlayışa göre oturtmaya çalıştım. Okudum, araştırdım, yazdım. Önce gazetelerde köşe yazıları, ardından internet sitesi ve şimdi de dergi. Hayallerimi gerçekleştirdiğim ve sizinle buluştuğum için mutluyum.”

ebeveynus aynı zamanda bir grup gazetecinin de emeklerini buluşturduğu bir mecra olma özelliği taşıyor. Derginin konuları arasında eğitimci ve yazar Dr. Bahar Eriş ile kitap okuma üzerine yapılan söyleşi, psikolojik danışman Asuman Önder’in evimizdeki ergeni daha iyi anlamamıza yarayacak görüşleri, otizmli çocukların eğitim hayatına daha fazla katılmasının akranlarına yapacağı olumlu katkıların ele alındığı otizm dosyası ve aşı tartışmalarına derin bir bakış yer alıyor. Dijital aile bölümünde ise günümüzün olmazsa olmazı teknolojik gelişmeler karşısında anne babaların dengeli bir sistemi nasıl oturtacaklarına dair etkili yöntemler sıralanıyor.

Büyükanneleri ve dedeleri de unutmayan ebeveynus, onlara da “Büyük Ebeveynus” başlığı ile sayfalarını açıyor. İlk sayımızın konuğu ünlü oyuncu Gupse Özay’ın babası, çevreci avukat Senih Özay. O da dede olmaya dair düşüncelerini ve duygularını ebeveynus okurları ile paylaşıyor. Ekolojik yaklaşımı ile yüzbinlerce kişiye ulaşan Erkan Şamcı’nın da dergiye her ay yazılarıyla konuk olacağı dile getiriliyor.

ebeveynus ile ilgili ayrıntılı bilgi ve dergi talebi için 0536 821 39 81 ya da 0212 283 10 15 numaralı telefonlar aracığılıyla edinilebiliyor, info@ebeveynus.com e-posta adresine ileti gönderilebiliyor. Dergi aboneliği için ebeveynus.com/ebeveynus-dergi bağlantısı ile başvurulabiliyor. ebeveynus dergisinin dijital aboneliği için www.dijitalbasin.com adresine, basılı aboneliği için de www.abonemerkezi.com adresine ulaşılabiliyor.


Tarih: 4/11/2019
773 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.