Yazdır Arkadaşına gönder
Dr. Ülkümen Rodoplu Özgürlüğün nabzı
Dr. Ülkümen Rodoplu4 Haziran 1961'de Ankara'da doğdu. 1987 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Mezuniyet sonrası İzmir Atatürk Devlet Hastanesi'nde Aile Hekimliği dalında uzmanlık eğitimi aldı. Avrupa Afet Tıbbı Master Programı'nı tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi İlk - Acil Yardım Anabilim Dalı'nda, Sağlık Bakanlığı Bursu'yla ABD Rochester Mayo Kliniği Aile Hekimliği Departmanı'nda eğitim gördü.



Tercan Devlet Hastanesi'nde geçici olarak görevlendirildi. Aksaray Topakkaya Sağlık Ocağı Hekimliği, İzmir Alsancak Devlet Hastanesi Acil Servis Sorumlu Hekimliği, Alsancak Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcılığı yaptı.



1994 yılından beri Yaşar Holding'te işyeri hekimi, 1995 yılından beri Kızılay İlkyardım Eğiticisi olarak görev yapıyor.



16 Mayıs 2004'den beri Avrupa Acil Tıp Birliği Başkan Vekili ve İkinci Başkanı. Kurucu üyesi olduğu Türkiye Acil Tıp Derneği'nin genel sektereri ve genel başkanı olarak görev yaptı.



Alsancak Devlet Hastanesi Tıp Dergisi editörü, Acil Tıp Dergisi Afet Bölümü editörü, Acil Tıp Bülteni sahibi, Acil Tıp Bülteni editörü, Türk Tabipleri Birliği üyesi, Geriatri Derneği üyesi, Acil Cerrahi ve Travmatoloji Derneği üyesi, Aile Hekimliği Uzmanlık Derneği üyesi, Milli Pediatri Derneği üyesi, Kızılay üyesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) üyesi ve yaz okullarında ve pilot okullarda ilkyardım eğiticisi, Atatürkçü Düşünce Derneği Balçova Şubesi üyesi, Tülay Aktaş Gönüllü Dernekler Güçbirliği üyesi, Amerikan Acil Hekimleri Birliği (ACEP) Onur Üyesi, Amerikan Acil Tıp Akademisi (AAEM) Onur Üyesi, Dünya Afet ve Acil Tıp Derneği (WADEM) üyesi, Avrupa Acil Tıp Birliği, (EuSEM) üyesi, Avrupa Acil Tıp Yönetim Sistemi (PECEMMS) üyesi, Global Med-Net (ABD) danışma kurulu üyesi, National Geographic Society üyesi, Dirim Tıp Dergisi danışma kurulu üyesi, Acil Tiyatro başkanı, oyuncusu.



Yurt içinde ve yurt dışında sayısız konferans ve eğitim verdi, yayımlarda bulundu. Bornova Rotary Kulübü "Sağlık Dalında En Başarılı Hizmet Adamı Ödülü", "Tülay Aktaş Gönüllü Dernekler Güçbirliği Karşılıksız Hizmet Ödülü", "Tülay Aktaş Gönüllü Dernekler Güçbirliği Teşvik Ödülü", Acil Tıp Derneği adına Uluslararası Dr. Rolf Maeder Ödülü, Fransa'da düzenlenen 12. Dünya Afet ve Acil Tıp Kongresinde En İyi Sunum ve Çalışma Ödülü, "Tülay Aktaş Gönüllü Dernekler Güçbirliği Jüri Özel Ödülü" ve Gaziemir Rotary Klübü "Başarılı Hizmet Adamı Ödülü" ile ödüllendirildi.



Tüple dalış ve uzun mesafe koşu özel ilgi alanları arasında. Çok iyi derecede İngliizce biliyor. Evli ve iki çocuk babası.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri